14. شهريور 1397 - 13:56   |   کد مطلب: 217981
معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور:
نهضت سوادآموزی سرپل ذهاب حائز رتبه نخست استان کرمانشاه شد
بازی دراز1404:معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشورگفت: شهرستان سرپل ذهاب در پوشش نهضت سواد آموزی در استان کرمانشاه حائز رتبه نخست شد.

به گزارش بازی دراز، پرویزکوثری معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشوردرجلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی  درشهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: سواد به عنوان توسعه و بی سوادی به عنوان عقب ماندگی در دنیا پذیرفته شده است و به تعبیر مقام معظم رهبری وجود یک بی سواد در کشور اسلامی یک ننگ است لذا امر سوادآموزی بعنوان بالفعل و تکلیف برعهده آموزش و پرورش است و باید با برنامه ریزی در امرآموزش اقدام شود و همچنین امر بالقوه سوادآموزی به عنوان یک فرصت برای تسریع در امرآموزش باید استفاده شود.

وی افزود: نگاه ویژه و مهم مطالبه ای ،حمایت و پشتیبانی و نظارت بر فرآیند سواد آموزی است و لذا مشارکت دستگاه های عضو و فرهنگی و رسانه ای ضرورت دارد با توجه به اینکه نظارت نظام براین است که پایان پذیری بی سوادی اعلام کنیم باید آموزش با کیفیت باشد و نظارت بر فرآیند آموزش و کلاس های نهضت سواداموزی طبق جدول زمانبندی تنظیم شود.

 

وی درادامه با تاکید برطی فرآیند تبلیغ، جذب، آموزش و نگهداشت و ارزشیابی در دوره سواد آموزی بیان داشت: نهضت سواد آموزی شهرستان سرپل ذهاب با توجه به شرایط و بحران زلزله حائز رتبه نخست در استان کرمانشاه شد و موازی مولفه ها،شاخص های مدنظر سنوات گذشته سازمان نهضت سواد آموزی بوده است.

 

در ادامه هرمز نوروزی معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطرنشان شد: از مجموع 273هزار و544 نفربی سواد مطلق در استان کرمانشاه، 15هزار و 878نفر به شهرستان سرپل ذهاب اختصاص دارد و از این مجموع 6هزار و 895نفر درشهر و 8هزار و 983نفر در روستایی هستند.

 

این مقام مسئول استانی ادامه داد: در سال جاری 156درصد سواد آموزی ، 178درصد تحکیم، 21و27دهم درصد انتقال ودر مجموع 116 درصد دوره های سواد آموزی تحت پوشش قرار دادند.

 

وی میزان پوشش دوره های سوادآموزی درسه مرحله انتقال، تحکیم و سوادآموزی در سال جاری را در مجموع 975نفر دانست و گفت: در شهرستان سرپل ذهاب  در دوره سوادآموزی 675 نفر ، دوره تحکیم 190نفر و 230نفر نیز در دوره انتقال با 111نفر آموزش دهنده تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

 

فرماندار سرپل ذهاب محبت جمالی نیا در پایان بیان داشت: با توجه به قهرطبیعت و وقوع زلزله و شرایط حاکم بر شهرستان سرپل ذهاب و شرایط تسکین خانواده های جانباختگان و نگرانی روحی و روانی ، با تلاش و همدلی مجموعه آموزش و پرورش شهرستان رتبه اول استانی نهضت سواد آموزی را نیز کسب کردیم.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم فرهنگی بر فرهنگ جامعه غلبه نکند و ممانعت تحصیلی ایجاد نشود و با مشارکت و همراهی اعضای شورای آموزش وپرورش افراد کار آزموده و با تخصص چالش های پیش روی سواد اموزی را نیز شناسایی و تحت پوشش قرار دهیم.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها