28. مرداد 1397 - 11:22   |   کد مطلب: 217496
بازی دراز 1404:معاون عمرانی استانداری گلستان گفت: سهم اعتبارات گرگان ۶۵ میلیارد و ۷۵۵میلیون تومان است

به گزارش بازی دراز،به نقل از  خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در جلسه توزیع اعتبارات سال 97 در شهرستان گرگان با اشاره به 23 شاخص توسعه در شهرستان‌ها اظهار داشت: با بررسی و تخصیص اعتبارات مطابق با این شاخص‌ها که عقب هستیم و یا شاخص‌هایی که در حد کشوری بالاتر هستیم و یا برابر هستیم را احصاء کنیم و تلاش داریم منابع به صورتی اختصاص یابد که عقب‌ماندگی را جبران کنیم و توسعه شهرستان‌ها را شاهد باشیم.

وی افزود: تلاش داریم اعتبارات امسال به صورتی توزیع شود که پروژه‌هایی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند شناسایی شده و در دهه مبارک فجر و یا در هفته دولت جاری به بهره‌برداری برسند و مردم بتوانند از این پروژه‌ها زودتراستفاده کنند و بهره‌مندی آنها را تسریع کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان خاطر نشان کرد: در سال جاری احداث هرگونه پروژه جدید، ساختمان ادارای هم گسترش و هم ساخت آن ممنوع است.

غراوی یادآور شد: قانون تبصره 19 بودجه امسال و همچنین ماده 27 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که مکلف کرده دستگاه‌های اجرایی را پروژه‌های نیمه تمام به خصوص در بخش‌های سالن‌های فرهنگی و هنری، سالن‌های ورزشی اداره ورزش وجوانان، مهمانسراها، ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های اقامتی، پذیرایی و دیگر پروژه‌هایی که قابلیت انتقاعی و تبدیل به گردشگری دارد را با همین شرایطی که قرار دارد به بخش خصوصی واگذار کنیم.

ابوالقاسم صفوی سرپرست فرمانداری شهرستان گرگان هم با اشاره به اینکه شهرستان گرگان به عنوان مرکز استان باید در همه زمینه ها دیده شود گفت: امیدواریم با تخصیص این اعتبارات شاهد رشد شهرستان گرگان باشیم و بطوری باشد که درسنوات آینده مردم از خدمات ما بهره برده و عملکرد ما برای مردم مشهود و ملموس باشد .

وی افزود: یکی از مواردی که از نظر ارزیابی و عملکرد ما هم برای مردم شهرستان و هم برای مسافران مهم باشد ،توسعه گردشگری و بخش خصوص شهرستان است .

صفوی با اشاره به مرکزیت شهرستان به عنوان مرکز استان گفت: خوشبختانه با تتوجه ویژه استاندار گلستان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در حوزه سرمایه‌گذاری به شهرستان گرگان دارند و جایگاه بالاتری که نسبت به دیگر شهرستان‌ها دارد، باید هم در منابع و هم در حوزه فعالیت‌های جدی که استانداری و فرمانداری دارد به گونه‌ای باشد که گرگان در معرض توسعه قرار گیرد و گرگان میزانی باشد برای دیگر شهرها که بتوانند این شهرستان را محل مآخذ و مرجع خود قرار دهند.

وی نقش مدیران را در مسیر توسعه شهرستان مهم دانست و خواستار تلاش مضاعف و خدمت‌رسانی به مردم شد و از آنان خواست خود را الگو و میزانی برای دیگر شهرستان‌های استان بدانند.

در جلسه شورای برنامه ریزی و توزیع اعتبارات سال 97 شهرستان گرگان، اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان برای اجرای 190 پروژه عمرانی در حوزه شهرستان گرگان تخصیص داده شد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها