28. مرداد 1397 - 9:38   |   کد مطلب: 217487
بازی دراز 1404:مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه گفت: ۱۶ واحد بوم گردی تا اول آبانماه سالجاری به بهره برداری می رسد

به گزارش بازی دراز، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: با وضعیت فعلی مباحث اقتصادی، فعال کردن ستاد اقتصاد مقاومتی یکی از واجبات است لذا به صورت هفتگی جلسه اقتصاد مقاومتی استان فعال است.

وی به تولید پوشاک توسط روستائیان و مناطق کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت اشاره کرد وافزود: به این منظور ۱۰ میلیارد تومان اعتبار بابت سودبانکی در نظر گرفته شده و همچنین یک شرکت هم در این زمینه به ثبت رسیده است و مجری این طرح شرکت شهرکهای صنعتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: در این زمینه یک شرکت که مسئولیت تولید پوشاک کشور را دارد باید این کار را به عهده بگیرد که خوشبختانه قدمهای خوبی در این خصوص برداشته شده و به زودی در استان طرح اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

بازوند از آموزش یک هزار و ۱۱۶ نفر در بحثهای مختلف گردشگری خبر داد و افزود: حدود ۱۶ واحد بوم گردی طی سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید که تا کنون تعدادی انجام شده و تا اول آبانماه سالجاری کل واحدها به بهره برداری خواهند رسید.

وی اظهار داشت: با هماهنگی بخش خصوصی قرار است یک موسسه حمل و نقل توریستی تاسیس شود که منابع بانکی آن تامین اعتبار شده و امیدواریم به زودی وسایل نقلیه مورد نیاز خریداری و وارد چرخه گردشگری شوند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: یکی از نقاط ضعف صنایع دستی بحث صادرات و فروش آنها است که به این منظور باید موسسه ای راه اندازی شود که مسئولیت فروش کالاهای تولیدی را بر عهده بگیرد.

وی در ادامه به پروژه های دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: بیمارستان ۵۰۴ تخت خوابی تفاهم نامه ای با شرکت چینی دارند که به صورت فاینانس خارجی این پروژه را انجام دهند ولی با توجه به شرایط فعلی ممکن است این کار زمان بر باشد لذا نیازمند است از طریق فاینانس داخلی بتوانیم این کار را انجام دهیم که در این زمینه دانشگاه باید طرح جامعی را جهت ارائه به بانکهای عامل که در تهران هستند در اختیار ما قرار دهند.

بازوند گفت: یکی از مصوبات خوبی که سران سه قوه در مباحث اقتصادی داشتند واگذاری پروژه های عمرانی دولتی به بخش خصوصی بود که رئیس جمهور طرح را ابلاغ و به تایید مقام معظم رهبری رسید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها