26. مرداد 1397 - 14:47   |   کد مطلب: 217446
بازی دراز1404:امام جمعه موقت شهرستان سرپلذهاب گفت:فساد باعث بوجود آمدن مشکلات اقتصادی می شود لذا دستگاه قضایی باید با مفاسد اقتصادی قاطعانه برخورد کند .

به گزارش بازی دراز، حجت‌الاسلام عسگری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی( مدظله العالی) اظهار داشت: در این دیدار نکات بسیار مهمی از سوی رهبری انقلاب اسلامی بیان شد که عدم وجود بن بست برای نظام و عبور از مشکلات ازجمله این نکات مهم بود.

وی ادامه داد: باتوجه به فرمایشات رهبرانقلاب ریشه مشکلات اقتصادی کشور عمدتا داخلی است لذا مسئولین دولتی بایدبرای سامان دادن به مشکلات معیشتی واقتصادی مردم برنامه ریزی کنند.

ایشان باتاکید برلزوم استفاده از برنامه های صاحب نظران اقتصادی اذعان داشت : همانگونه که رهبر انقلاب بیان نمودند برخی از راه حلهای مشکلات اقتصادی کشور در نامه اخیر اقتصاددانان به دولت آمده است که لازم است دولتمردان از این نقطه نظرات به خوبی استفاده کرده و نظرات اقتصاددانان را بررسی و درصورت تایید به کارگیری نمایند.
خطیب جمعه موقت شهرستان بااستفاده از بیانات رهبرانقلاب که فسادرا هماننداژدهای هفت سری دانستند تصریح کرد: فساد یکی از عوامل بوجود آمدن مشکلات اقتصادی است که باید به طور جدی باآن برخورد شود وقوه قضائیه بعنوان پرچمدار این حرکت بایستی برخوردی سریع و قاطعانه با مفسدان اقتصادی داشته باشد.

عسکری خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی امروز بعنوان کشوری مقتدر درمنطقه دارای یک نیروی نظامی منسجم وبااقتداراست وتوانسته تهدید وقوع ‌جنگ را ازدستورکاردشمن خارج کند.
وی اذعان داشت : اعتماد به آمریکا باعث ضربه خوردن دولتها وملتها خواهدشد کما اینکه درطول سالیان گذشته آمریکا ثابت کرده است که قابل اطمینان نبوده ونمی توان برحرف وقول سردمداران آن اتکا کرد.
ایشان بااشاره به مناسبتهای پیش رو عنوان داشت : سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) که شاهدوراوی وقایع عاشورا وبنیانگذار نهضت بزرگ علمی جهان تشیع است از مناسبتهای هفته آینده است که لازم است مراسمی برای ادای دین به اهل بیت عصمت وطهارت درشهرستان برگزارشود.

امام جمعه موقت شهرستان بااشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور تصریح کرد : استقامت وپایداری بزرگترین درس اسارت آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس برای کشور است که باایمان راسخ واعتقاد به باورهای دینی خود توانستندازقید نفس ونفسانیت رهایی یافته وبه خدا بپیوندند.

عسکری افزود : خانواده های آزادگان نیز اسوه های صبرواستقامتی هستند که ملت ایران را مدیون ایثار و صبر زینب گونه خود کردند .
ایشان درادامه روز عرفه را ازدیگر مناسبت های هفته پیش رو دانست و افزود: روز عرفه روز دعا ونیایش و روز طلب مغفرت اوصیاء و اولیاء الهی و روز روی آوردن به درگاه باریتعالی برای توبه و استغفار است.
امام جمعه موقت شهرستان افزود: در روز عرفه گناهان بسیاری بخشیده میشود بطوری که در هیچ روزی به اندازه روز عرفه خداوند بندگان خود را از آتش جهنم آزاد نمی‌کند و در میان گناهان گناهی است که جز در روز عرفه بخشیده نمی شود.
عسکری تصریح کرد: غسل ، روزه، اقامه نمازظهر در زیر آسمان، خواندن ادعیه به خصوص دعای عرفه و توجه به معانی و مفهوم مناجات امام حسین علیه السلام در صحرای عرفات از اعمالی است که در این روز به جا آوردن آنها بسیار ثواب دارد.

ایشان با اشاره به فرارسیدن عید قربان اظهار داشت: عید قربان عید بندگی و قربانی کردن نفس اماره است که برای مومنان واقعی یادآور زیباترین نمونه تعبد و بندگی خداوند است.

وی افزود : مومنین درروز عیدقربان باتسلیم شدن دربرابر اراده الهی هوای نفس را زیرپاگذاشته وبت درونی خودرا  می شکنند تا دربرابر پروردگار خضوع کرده وتسلیم شوند.
عسکری روز پزشک را از دیگر مناسبت های پیشرو عنوان کرد و گفت: درمان انسان های بیمار و خدمت به خلق الله توفیقی است که نصیب پزشکان شده و باید قدر آن را بدانند.

امام جمعه موقت شهرستان در خطبه اول نیز با بیان اینکه اعمالی وجوددارد که احدی اجازه ترک آن را ندارد افزود: وفای به عهد، ادای امانت و خوبی کردن به پدر و مادر سه عملی است که هیچکس اجازه ترک آن را ندارد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها