22. مرداد 1397 - 9:40   |   کد مطلب: 217361
بازی دراز1404: رئیس ستاد بازسازی استان همدان از مسقف شدند یک هزار و 700 واحد روستایی در سرپل ذهاب خبر داد و گفت: مشارکت مردم روند بازسازی را شتاب می بخشد و پیش بینی می شود برای سالگرد زلزله آبان ماه سال جاری عملیات بازسازی به پایان برسد.

به گزارش بازی دراز، سید یونس شریفی درحاشیه بازدید از روستاهای بازسازی شده شهرستان سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بعد از زلزله آبان ماه سال 96 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان در سریعترین زمان ممکن ستاد بازسازی در شهرستان سرپل ذهاب مستقر کرد و تعداد 85 روستای در بخش قلعه شاهین،دهستان بشیوه و پاطاق و تعداد ازروستاهای حومه تحت پوشش بازسازی قرار داد.

وی افزود: حدود 8هزار و 500 واحد از روستاها توسط کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی و ثبت شد که از این تعداد 7 هزار و 500 واحد آن دچار آسیب شده بود که از این مجموع حدود 4 هزار و300 واحد تعمیری نوع یک،دو و سه و 3هزار و 200 واحد آن احداثی است.

 

رئیس ستاد بازسازی استان همدان تصریح کرد: برای واحدهای آسیب دیده پرونده تشکیل شده است و به بانک معرفی شدند که در این راستا 4هزار و 50 واحد تعمیری توانستند با بانک عقد قرارداد انجام دهند و 3هزار و 800 واحد عملیات تعمیرات انجام دادند و عملیات به پایان رسیده است.

 

شریفی عنوان کرد: 3هزار و 100 واحد از واحدهای احداثی آواربرداری شده است و تمام واحدها به بانک معرفی و بالغ بر 2هزار و 950مالک با بانک قرار داد منعقد کردند.

 

وی با بیان اینکه اکثریت واحدهای احداثی پی کنی انجام دادند،گفت: 2هزار و 600 واحد فونداسیون ریخته شده ،2هزار و 200 واحد اسکت نصب شده ، یکهزار و 500 واحد دیوار چینی و نزدیک به یک هزار و 700 واحد نیز مسقف شدند.

وی خاطرنشان شد: در حال حاضر حدود 750 واحد تکمیل شده و درمراحل پایانی کاراست که متقاضیان می توانند از آن بعنوان سرپناه مقاوم استفاده کنند.

 

این مقام مسئول با اشاره به پایان بازسازی در مناطق تحت پوشش گفت: پایان بازسازی بستگی به خود متقاضیان دارد و بازسازی برعهده خود متقضیان است هرچه قدر زودتر پای کار بیایند کار بازسازی سریعتر به اتمام می رسد ،پیش بینی می شود برای سالگرد زلزله آبان ماه سال جاری اکثریت واحدهای احداثی به اتمام برسد و این در حالیست که واحدهای تعمیری تقریبا تکمیل و به پایان رسیدند.

 

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها