24. تير 1397 - 11:20   |   کد مطلب: 216885
معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه مطرح کرد
سهم ۳۰ درصدی نیروهای بومی از اعتبارات بازسازی مناطق زلزله‌زده
بازی دراز 1404 : معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: ۳۰ درصد اعتبارات بازسازی مناطق زلزله‌زده مربوط به دستمزد است که باید برای به‌کارگیری نیروهای بومی جذب شود.

به گزارش بازی دراز، به نقل ازشبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مهرداد سالاری امروز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه اظهار داشت: حدود ۵ هزر میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است که ۳۰ درصد این مبلغ در بحث ساخت‌وسازها به دستمزد تعلق دارد و این اعتبار باید در شهرستان‌ها و توسط نیروهای بومی جذب شود.

وی افزود: نیروهای بومی را می‌توان به صورت گروه‌های ۵ تا ۱۰ نفره در همان مناطق به مدت یک هفته آموزش داد و برای به کارگیری در امر بازسازی مناطق زلزله‌زده در اختیار بنیاد مسکن گذاشت.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه در خصوص جذب تسهیلات اشتغال مناطق زلزله‌زده هم بیان داشت: سیل مراجعات در بخش تجاری بسیار بالاست و آنها هر روز در راهروهای استانداری و فرمانداری‌ها سرگردانند.

سالاری با اشاره به حجم بالای کار بازسازی و مشکلات زلزله‌زدگان گفت: برای زلزله‌زده‌ها نباید تعطیلی وجود داشته باش و کارها باید به سریعترین شکل ممکن انجام شود.

وی تصریح کرد: در بخش‌های صنعتی و تجاری به شدت گرفتار هستیم و باید به گونه ای امور را به پیش ببریم که بحران را پشت سر بگذاریم و دستگاه‌های متولی در هر حوزه‌ای هم باید در این مناطق تیم مستقر داشته باشند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها