3. تير 1397 - 15:17   |   کد مطلب: 216595
بازی دراز1404:مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی بر لزوم مشارکت و حضور مردم پای کارساخت و ساز در شهر زلزله زده ریجاب تاکید و گفت: عملیات آواربرداری در شهرزلزله زده ریجاب بدون هزینه انجام می شود.

به گزارش بازی دراز، در پی انتشارکلیپ های ازمصاحبه صاحبان واحدهای تخریبی شهرریجاب از توابع شهرستان دالاهو درفضاهای مجازی، که در زلزله 7 و 3 دهم ریشتری دچار خسارت شدند مبنی بر اینکه امر آواربرداری واحدهای تخریبی با هزینه مالک انجام می شود و بعد از گذشت بیش از 7 ماه هنوز آواربرداری آغاز نشده است و روند فعالیت ستاد معین بازسازی آذربایجان غربی در این منطقه به کندی صورت میگیرد، پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز درشهرستان سرپل ذهاب طی تماس تلفنی با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی پیگیر این موضوع شد، مهندس محمود  بَدلی گزارشی از روند ساخت و ساز در شهر ریجاب را به شرح ذیل داد:

وی درگفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: در زلزله 3و 7 دهم استان کرمانشاه درآبان ماه سال گذشته 324 واحد ازشهرستان ریجاب از توابع شهرستان دالاهو تخریب شد و ما روزهای اول پس از زلزله درمنطقه حضور پیدا کردیم و پای کار آمدیم و آماده آواربرداری نیزبودیم.

 

وی افزود: اکثریت واحدهای تخریبی درحریم تاسیسات دولتی و غیردولتی هستند و مالکان حاضر به عقب نشینی نیستند و شهرداری و نظام مهندسی برای صدور پروانه و تهیه نقشه با صاحبان ملک موافقت نمی کنند و تا پروانه ساخت صادر نشود هیچ گونه آواربرداری از سوی بنیاد مسکن انجام نمی شود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در ادامه گفت: تاکنون شهرداری پروانه ساخت برای 86 واحد صادر کرده است که از این تعداد 26 واحد به مراحل پی کنی، 17 واحد آرماتور بندی، 11 واحد بتن فونداسیون، 3 واحد اسکلت بندی و یک واحد سقف زنی رسیده است.

 

وی یادآورشد: درجهت مساعدت و همکاری با مردم زلزله زده شهرستان ریجاب و تسریع در روند بازسازی 91 واحد مازاد بربرنامه ریزی آواربرداری شده است و اعلام شده هر مالکی عملیات پی کنی انجام دهد اولین قسط وام پرداخت می شود و این درحالیست تا مرحله ریختن بتن فونداسیون مرحله اول وام واریز نمی شود.

 

بدلی گفت: ازمجموع 324 واحد احداثی شهرریحاب، برای 86 واحد پروانه ساخت صادرشده وعملیات آواربرداری 177 واحد نیز به پایان رسیده است ، 147 مالک واحد تخریبی به علت مشکلات با شهرداری هنوز به پای کارنیامده اند و 40 درخواست تغییر وضعیت احداثی به تعمیری دریافت کردیم.

 

وی خاطرنشان شد: 642 واحد در شهر ریجاب تعمیری نوع یک، دو و سه هستند که این مجموع به بانک معرفی شده اند و ازمجموع تعمیری ها، 618 مورد قرارداد با بانک منعقد شده و بالغ بر 200 واحد عملیات تعمیربه پایان رسیده است و 24نفر با بانک مشکلات ضمانتی دارند و مابقی در حال انجام عملیات تعمیر نیزهستند.

 

وی تاکید کرد: تمامی عملیات آواربرداری ،نظارت ، معرفی به شهرداری و تهیه نقشه و تحویل 8 تن سیمان برای شهرزلزله زده ریجاب به صورت رایگان انجام گرفته و اگر مالکی نسبت به جمع اوری نخاله ساختمانی خود هزینه ای پرداخت کرده است کارعظیم و شخصی انجام داده و خارج از حیطه آواربرداری و وظایف بنیاد مسکن بوده است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها