3. تير 1397 - 12:50   |   کد مطلب: 216591
بازی دراز 1404 :کرمانشاه - ایرنا - سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه اعلام کرد که 159 روستای این استان از نعمت آب آشامیدنی سالم محروم هستند که آب رسانی سیار برای آنها انجام می شود.

به گزارش بازی دراز، فرامرز شوهانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: سال گذشته در زمان اوج گرما برای 253 روستای استان آبرسانی سیار انجام شد که امیدواریم با اقدام های انجام شده که این تعداد امسال افزایش پیدا نکند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با دعوت مردم به مصرف درست آب و صرفه جویی، گفت: مشترکان با مدیریت درست می توانند سرانه مصرف آب خود را کاهش دهند. 

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه عنوان کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ما در یک کشور نیمه خشک زندگی می کنیم که منابع آبی آن به شدت در حال کاهش است، از این رو به مصرف درست آب باید توجه ویژه داشت. 

شوهانی با بیان اینکه آب مصرفی منازل به فاضلاب تبدیل می شود، افزود: با مدیریت مصرف آب و صرفه جویی در آن می توانیم در حفظ محیط زیست و افزایش سلامت محیط پیرامونی خود موثر باشیم.

وی با اشاره به هزینه های انتقال آب سالم به منازل مردم، گفت: آب بهایی که مشترکان پرداخت می کنند، تنها 20 درصد هزینه ها را پاسخ می دهد و 80 درصد مابقی از منابع عمومی دولت تامین می شود.

سرپرست اداره آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه با بیان اینکه اگر آب بهای مردم به درستی پرداخت نشود، خدمات رسانی با مشکلات بسیاری رو برو خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون حدود 70 میلیارد ریال در استان از مشترکان طلب داریم.

شوهانی با ابراز تأسف از رویه نامطلوب مصرف اّب در کشورمان، اظهار داشت: برهمه وظیفه است با الهام از دستورات دین مبین اسلام از این نعمت الهی درست و به جا استفاده کنند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خاطرنشان کرد: صرف جویی در مصرف آب تنها به میزان 10 درصد، مشکل کم آبی و بحران آب را جبران می کند.

شاخص بهره مندی روستاهای استان کرمانشاه از آب سالم حدود 80 درصد است که همچنان 153 روستای بالای 20 خانوار و تعداد 106 روستای کمتر از 20 خانوار زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان نیستند.

شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه نیز جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر را در 28 شهر استان زیرپوشش خدمات آب رسانی شرب سالم و بهداشتی دارد. 

تعداد کل مشترکان آب استان کرمانشاه 366 هزار و 296 فقره و تعداد مشترکان فاضلاب نیز 305 هزار و 330 فقره است.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 14 شهرستان و بیش از 2 هزار و 622 روستا است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها