5. خرداد 1397 - 9:16   |   کد مطلب: 216143
گویا آرزوی تکمیل تقاطع غیرهمسطح میدان های امام حسین (ع) و امام خمینی (ره) کرمانشاه در حال تعبیر شدن است و آنچنان که شهردار مرکز استان خبر داد: این 2 تقاطع تا خرداد و دی ماه سال آینده، 2 گره بزرگ ترافیکی را باز خواهند کرد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرنگار ایرنا، آرش رضایی روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از قطعات پیش ساخته تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین در حال ساخت و بخشی هم با سرعت خوبی در حال نصب است.

به گفته شهردار کرمانشاه، ساخت تقاطع میدان امام خمینی حدود هشت ماه دیرتر آغاز شده اما این طرح هم در مسیر تقاطع امام حسین قرار دارد و تا چند ماه آینده نصب قطعات پیش ساخته آن آغاز می‌شود.

او گفت: تقاطع امام حسین تا خرداد 98 و هشت ماه بعد هم تقاطع امام خمینی به بهره‌برداری می‌رسد هر چند که ممکن است برخی از قطعات این طرح ها پیش از این تاریخ هم افتتاح شود.

این 2 تقاطع حدود 950 میلیارد ریال اعتبار دارند که 30 درصد آن از منابع دولتی و 70 درصد هم توسط شهرداری کرمانشاه تامین می شود و عملیات ساخت آن بر عهده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران است.

طراحی سه تقاطع دیگر در شهر کرمانشاه خبر دیگری بود که رضایی اعلام و البته اظهار کرد: جزئیات این طرح ها پس از تایید ضرورت و قطعی شدن رسانه ای می شود.** سال بی نظیر برای آسفالت شهر

شهردار کرمانشاه یک خبر خوب دیگر هم داشت؛ اینکه با 2 منبع مالی جدید قرار است وضعیت آسفالت شهر دچار یک تحول مثبت شود.

یکی از این منابع، کمک دولت به مبلغ 210 میلیارد ریال از محل اعتبارات سال 96 است که به تازگی ابلاغ شده و با پیگیری استاندار کرمانشاه تخصیص بخش عمده آن قطعی است.

البته شهرداری تاکنون امکان استفاده از این منبع مالی را نداشته است زیرا به گفته رضایی بارندگی‌های مستمر 40 روز اخیر فرصت آسفالت ریزی را از شهرداری گرفته اما در فرصت 2 ماهه‌ای که برای مصرف این اعتبار وجود دارد، قرار است آسفالت شهرک های حاشیه ای و معابر خاکی کرمانشاه به سرعت عملیاتی شود.

اعتبار دیگر هم 210 میلیارد ریال از منابع داخلی شهرداری کرمانشاه است که برای ترمیم آسفالت خیابان ها و معابر اصلی شهر هزینه می شود.

شهردار کرمانشاه در این باره گفت: شورای شهر با این مناقصه 210 میلیاردی موافقت کرده و در حال برآورد آن است که پس از طی مراحل لازم، وارد مرحله عملیاتی می شود.

به همین دلیل بود که آرش رضایی سال 97 را برای شهرداری کرمانشاه 'یک سال خوب' پیش بینی کرد زیرا به اعتقاد او 'هم اقدام های زیر سطحی تقاطع ها انجام شده و هم یک سال بی نظیر برای آسفالت شهر است.'

بیش از یک میلیون نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان در شهرستان کرمانشاه زندگی می کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها