26. ارديبهشت 1397 - 11:16   |   کد مطلب: 216067
بازی دراز 1404 :رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب به مهمترین مشکلات زیست محیطی مناطق زلزله زده سرپل‌ذهاب، اشاره کرد.

به گزارش بازی دراز، شهرام مظفری زاده رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب گفت: هنوز بسیاری از سرویس‌های بهداشتی سطح شهر به شبکه فاضلاب متصل نیستند و رواناب آنها جاری می‌شود.

وی گفت: سرویس‌های بهداشتی که به فاضلاب متصل شدنداتصالشان چندان اصولی نیست و در بسیاری از مواقع خصوصا در زمان بارندگی فاضلاب این سرویس‌های بهداشتی نیز پس می‌زند.

ایشان افزودند: برخی از پساب‌ها نیز وارد جوی‌های آب سطح شهر می‌شود و به داخل رودخانه می‌ریزد و باعث آلودگی آن می‌شود.

وی همچنین عنوان داشت:وضعیت در مناطق روستایی نیز به مراتب از شهر بدتر است و در اکثر نقاط برای سرویس‌های بهداشتی و دفع فاضلاب آنها چاه حفر شده است.

مظفری‌زاده درباره وضعیت نخاله‌های ساختمانی مناطق زلزله زده نیز بیان کرد: بیش از 30 مکان برای دپو موقت نخاله‌های ساختمانی در شهر و روستاهای سرپل ذهاب در نظر گرفته شده که یک مرکز در شهر و مابقی در روستاها است.

وی با بیان اینکه تخلیه نخاله در حاشیه جاده‌ها و نقاطی خارج از این مناطق ممنوع است، تاکید کرد: متاسفانه هرچقدر با همکاری سایر بخش‌ها نسبت به جمع آوری نخاله‌های دپو شده در حاشیه راه‌ها اقدام می‌کنیم، دوباره نخاله در این نقاط تخلیه می‌شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها