26. ارديبهشت 1397 - 8:18   |   کد مطلب: 216061
بازی دراز1404:فرماندار سرپل ذهاب مطرح کرد: با توجه به شرایط و موقعیت شهرستان استقرار کتابخانه های روستایی و فعالیت نهادهای مردم نهاد ،میتواند گام مثبتی در راستای ارتقای شاخص های کتابخوانی باشد .

به گزارش بازی دراز، محبت جمالی نیا درنشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب بر اولویت تعمیق فرهنگ کتابخوانی در سیاستگذاری های عمومی و جدیت نهادهای مربوطه در پیگیری اهداف کلان آن تاکید کرد.

 

وی افزود: متغیر سرانه مطالعه پیوند مستقیمی با کیفیت روابط اجتماعی و سلامت تعاملات لایه های مختلف دارد .

 

وی در ادامه تصریح کرد: فضای کتابخوانی نیازمند سرزندگی و نشاط فرهنگی است و شایسته است در شرایط خاص شهرستان ،جهت گیری مضامین و بسته های فرهنگی در جهت بازتوانی فردی و  کاهش آلام مردم پس از زلزله باشد.

فرماندارشهرستان افزود : با توجه به شرایط و موقعیت شهرستان استقرار کتابخانه های روستایی و فعالیت نهادهای مردم نهاد ،میتواند گام مثبتی در راستای ارتقای شاخص های کتابخوانی باشد .

 

وی با یادآوری این مسئله که  تعامل و همفکری صاحب نظران و اهالی کتاب نقش بی بدیلی در برنامه ریزی و  فرهنگ سازی اهداف کتابخوانی دارد، تاکید کرد: نشست های آسیب شناسی و تبیین برنامه ها با حضور نویسندگان ، اهالی کتاب و پژوهشگران بصورت منظم و مستمر برگزار شود

 

ایشان در پایان ضمن تقدیر از فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان،دستگاههای متولی و سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: لازم است متناسب با تحولات فنی و دستاوردهای  دیجیتالی ، نسبت به بهره گیری از روش های نوین در ایجاد بستر و  فضای کتابخوانی اقدام گردد.

در ابتدای این جلسه امیر اسمعیلی رییس کتابخانه های عمومی  ضمن گزارش وضعیت ابنیه و ساختمان های آسیب دیده ی کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب به دنبال زلزله اخیر و برنامه ریزی عمرانی بازسازی آنها به تشریح اهم اقدامات و برنامه های فرهنگی و ترویجی در راستای بسط کتابخوانی و عرضه بسته های آموزشی،برگزاری نشست های کتابخوان، توزیع مجلات به فراخور سنین مختلف، همکاری با سمن ها و... پرداخت.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها