25. ارديبهشت 1397 - 12:37   |   کد مطلب: 216057
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه:
سقف زنی تعداد 3 هزار و700 واحد در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه
بازی دراز1404:رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت:سقف زنی تعداد 3 هزار و700 واحد در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پایان یافته است و در مجموع 4هزار واحد نیز دیوار چینی نیز به اتمام رسیده است.

به گزارش بازی دراز، رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:تاکنون 23هزار و 300 واحد در مناطق زلزله زده آواربرداری شده است.

 

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه افزود: با توجه به حضور و روند آواربرداری و تسریع در امور ساخت ساز در مناطق زلزله زده تا به امروزبالغ 11هزار واحد آرماتور بندی انجام شده و 10 هزار واحد نیز بتن ریزی فنداسیون به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت: اسکلت بندی7هزار واحد در مناطق زلزله زده  انجام شده است و اجرای تعداد 3700 واحد نیز سقف پایان یافته و در مجموع 4هزار واحد نیز دیوار چینی نیز به اتمام رسیده است.

 

خواجه ای با اشاره به واحد های تعمیری نیز گفت: 44 هزار و 700واحد علملیات تعمیری در مناطق زلزله زده  شروع کرده اند و در مجموع پیش بینی میشوند این روند با اقدامات لازم در جهت تسریع روند تعمیر و جمع آوری نخاله های ساختمانی در سطح شهر و مناطق زلزله زده هرچه سریعتر به پایان برسد.

 

رئیس ستاد بازسازی در ادامه گفت: 32 هزار واحد تعمیری در کل  مناطق زلزله زده تعمیر و بازسازی آنها نیز به اتمام رسیده است .

خواجه ای در خصوص واحدهای خسارت دیده معرفی به بانک هم اظهار داشت: 88 هزار واحد خسارت دیده به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد 58 هزار واحد با بانک ها عقد قرارداد انجام شده است و مابقی در مرحله عقد قرارداد هستند.

 

وی همچنین درخصوص تسهیلات واحدهای تخریبی گفت: با توجه به شرایط و تمهیدات لازمی که صرت گرفته است در شهرها به دلیل کمک به متولیان میلگردها و مصالح ساختمانی از جمله سیمان دپو شده است که این 8 تن سیمان رایگان و میلگرد با قیمت ارزانتر نسبت به بازار در اختیار واحدهای تخریبی قرار داده میشود .

 

خواجه ایی در ادامه گفت: تمام عملیات پی کنی واحدهای تخریبی به عهده بنیاد مسکن بوده که این مهم هر روز با سرعت بیشتری نیز در حال اجراست.

 

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در خصوص مستاجرینی که واحد های آنان آسیب دیده شده است گفت: بخش نامه ایی به تمام بانک های عامل ابلاغ شده است مبنی بر پرداخت تسهیلات معیشتی آنها انجام و اقدام شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها