23. ارديبهشت 1397 - 9:27   |   کد مطلب: 216034
بازی دراز1404: مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه آهن آلات مورد نیاز شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب با قیمت پایین تراز بازار در انبارهای دپو شده بنیاد مسکن تامین می شود گفت:جهت تشویق "بازگشت به خانه" برای واحدهای تعمیری در سطح شهر، نوع یک 8میلیون تومان و نوع دو 6 میلیون تومان بصورت وام در نظر گرفته شده است و از 22 اردیبهشت ماه بصورت دو قسط در حال پرداخت است و برای تعمیری های روستایی نیز برنامه خواهیم داشت.

به گزارش بازی دراز، مجید جودی درگفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: نوسانات اقتصادی که اخیراً دربحث دلاردر کشور اتفاق افتاد بر قیمت مصالح تاثیر گذاشته و خوشبختانه در رابطه با تأمین فولاد در مناطق زلزله زده تمهیدات از قبل برنامه ریزی و اندیشیده  شده و به میزان قابل زیادی با قیمت قبل از تورم بازار فولاد داریم.

وی افزود: بنیاد مسکن برای تأمین مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده با قیمت مناسب پیش بینی  کرد که انباری از فولاد و آهن آلات دپو کند تا در مواقع نوسانات اقتصادی مردم با مشکل روبرو نشوند. در این راستا تاکنون یک هزار و 100 واحد مسکونی سرپل ذهاب که پی کنی شروع کرده اند می توانند با مراجعه به ستاد معین بنیاد مسکن و اخذ معرفی نامه از انباردپو شده ، تیرآهن، اسکلت و میلگرد در سایزهای مختلف با قیمت پایین تر از بازار و با کیفیت مرغوب نیز تهیه کنند.

 

وی بیان داشت: آهن آلات با قیمت قبلی درانباردپو شده موجود است و انبارستادهای معین بنیاد مسکن نیزاز ساعت 7 صبح تا 10 شب آمادگی تحویل به مردم زلزله زده نیز دارد، درخواست می شود متقاضیانی که پروانه ساخت گرفتند و یا پی کنی شروع کرده اند و تمایل به تهیه آهن آلات دارند هرچه سریعتر نسبت به تهیه مصالح مورد نیاز اقدام کنند، لذا با توجه به نوسانات قیمت جهانی آهن آلات ، خریدهای آهن آلات در آینده با قیمت بالاترخواهد بود.

 

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اذعان داشت: به جهت اینکه فشار اقتصادی برای مردم زیاد است باید دست در دست هم بدهیم و روحیه امید جامعه بحران زده را نیز تقویت کنیم وبرای کنترل نوسانات برنامه ریزی کرده و مردم را نیز رها نکنیم.

 

این مقام مسئول در بنیاد مسکن کشور ادامه داد: بنیاد مسکن برای ظرفیت 800 مستاجر روستایی استان کرمانشاه که در واحد تخریبی به سربرده اند، فکر اساسی کرده است و هر مستاجر روستایی که زمین در اختیار داشته باشد در صورت تاییدیه فرمانداری شهرستان، تسهیلات ساخت 30 میلیون تومانی دریافت خواهد کرد و برای مستاجرین روستایی که زمین در اختیار ندارند در آینده فکری خواهیم کرد، مردم را رها نخواهیم کرد و تا پایان ساخت و ساز در کنار مردم هستیم.

وی به وضعیت مستاجرین شهری نیز اشاره کرد و گفت: برای مستاجرین شهری که در واحد تخریبی به سر برده اند در صورتی که زمین در اختیار داشته باشند تسهیلات ساخت 40 میلیون تومان نیز پرداخت می شود.

 

وی در ادامه گفت: هرصاحب ملک واحد تخریبی (در سطح شهر و روستا) که ساخت و ساز واحد مسکونی خود را تا مرحله سقف زنی برساند برای هر واحد 10 میلیون تومان بصورت وام و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض در قالب طرح معیشتی در نظر گرفته شده است.

 

جودی تصریح کرد: جهت تشویق "بازگشت به خانه" برای واحدهای تعمیری در سطح شهر، نوع یک  8میلیون تومان و نوع دو 6 میلیون تومان بصورت وام در نظر گرفته شده است و از 22 اردیبهشت ماه بصورت دو قسط در حال پرداخت است و برای تعمیری های روستایی نیز برنامه خواهیم داشت.

 

وی افزود: ستاد معین استان قم برای ساماندهی وضعیت اسکان مردم زلزله زده سرپل ذهاب متولی شده است و طبق تحقیق های محله ای که آغاز کرده اند هر صاحب واحد تعمیری که تعمیرات واحد به پایان رسیده باشد بصورت رایگان کانکس و یا چادر وی به درب منزل انتقال داده می شود.

وی در پایان عنوان کرد: 90 درصد واحد های تخریبی شهرستان سرپل ذهاب آواربرداری شده است و تعداد اندکی باقی مانده است که سیمای شهر ناپسند کرده اند، یا مالک در منطقه حضور ندارد و یا مالک فوت شده است که در این صورت با دادستانی هماهنگی صورت گرفته است درصورت اخطار شهرداری و خودداری از اقدام مالک نسبت به آواربرداری، با دستور مرجع قضایی آواربرداری خواهند شد.

 

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها