23. ارديبهشت 1397 - 8:58   |   کد مطلب: 216031
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و احتمال تاثیر آن بر تغییرات قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: مردم و به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج نگران تامین داروی مورد نیاز خود نباشند.

به گزارش بازی دراز، ؛ دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: بخشی از نگرانی مردم از برجام در همه حوزه ها، جنبه روانی دارد اما آنچه رییس جمهوری و معاون اول در مورد کالاهای اساسی و از جمله دارو اعلام کردند، تغییرات نرخ کالاهای اساسی در سال 97، کمتر از نرخ تورم است و ما نیز قیمت دارو و تجهیزات پزشکی را مدیریت می کنیم.
وی اظهار کرد: جامعه داروسازی کشور و کارخانه های تولید دارو و تجهیزات پزشکی که بخشی از مواد اولیه دارو یا تجهیزات پزشکی را وارد می کنند، فرزندان همین کشور هستند و حساسیت آنها در مورد خدمت رسانی به موقع و منصفانه به مردم، کمتر از وزارت بهداشت نیست و همه رعایت می کنند و متوجه هستند که هیچ هزینه ای نباید برای مردم ایجاد شود که مردم احساس کنند، تفاوتی ایجاد شده است.
وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: مردم و به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج نگران تامین داروی مورد نیاز خود نباشند و هر روز جلسات زیادی در این زمینه برگزار می شود و مسئولان این حوزه از رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند که از دل و جان، وقت و انرژی می گذارند.
هاشمی با بیان اینکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، اقدام های مناسب و هماهنگی انجام می شود، افزود: در بدترین شرایط هم نباید نگرانی در مورد تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای بیماران وجود داشته باشد.
وزیر بهداشت در سفر 2 روزه به استان کرمانشاه 40 پروژه بهداشتی و درمانی را افتتاح کرد و همچنین با حضور در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب 11عمل جراحی چشم در روستای 'قلعه بهادری' این شهرستان انجام داد.
پنج قلم داروی جدید از جمله داروهای مقابله با ایدز و هپاتیت نیز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه رونمایی شد

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها