23. ارديبهشت 1397 - 8:53   |   کد مطلب: 216028
اختلاف بر سر نتایج اولیه آرا در کردستان عراق به درگیری کشید و برخی احزاب خواستار بازشماری دستی آرا شدند.

به گزارش بازی دراز، براساس گزارش ایرنا، احزاب جنبش تغییر، جماعت اسلامی کردستان عراق، اتحاد اسلامی کردستان عراق، ائتلافی برای دموکراسی و عدالت و حزب دموکرات کردستان عراق با رد نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق در سلیمانیه خواهان بازشماری دستی نتایج از سوی کمیسیون عالی انتخابات عراق شدند.
چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق روز شنبه و بصورت کاملا الکترونیکی برگزار شد.
این احزاب اتحادیه میهنی کردستان عراق را متهم به تقلب گسترده در انتخابات این استان کردند.
همزمان با این درخواست نیروهای ویژه امنیتی مقر اصلی جنبش تغییر را در استان سلیمانیه محاصره کرده و به گفته برخی منابع محلی به سوی حاضران در این مرکز حزبی تیراندازی کردند.
این نیروها در پی استقرار در این منطقه خواهان پراکنده شدن اعضای حزب جنبش تغییر شدند.
این اقدام نیروهای امنیتی واکنش نیچروان بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق را به همراه داشت و وی با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در سلیمانیه خواهان پرهیز نیروهای امنیتی از تنش شده و تاکید کرد این نیروها باید مقر جنبش تغییر را ترک کنند.
این در حالی است که احزاب جنبش تغییر، جماعت اسلامی کردستان عراق، ائتلافی برای دموکراسی و عدالت و اتحاد اسلامی کردستان عراق نتایج انتخابات در استان دهوک را نیز رد کرده و با صدور بیانیه ای بر بازشماری دستی آرا تاکید ورزیدند.
تنشها بعد از آن گسترش پیدا کرد که منابع غیررسمی در استانهای کرکوک و سلیمانیه خبر از پیروزی اتحادیه میهنی و در استان اربیل و دهوک خبر از پیروزی حزب دموکرات کردستان عراق دادند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها