23. ارديبهشت 1397 - 8:52   |   کد مطلب: 216027
وزیر خارجه آلمان به اراده برلین برای کمک به شرکت های آلمانی جهت تداوم حضور آن ها در ایران اشاره کرد و گفت :حفاظت از این شرکت ها در برابر تحریم های آمریکا دشوار است.

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس به روزنامه سونتاگ گفت: راه حل برای حفاظت از شرکت های آلمانی در مقابل همه خطرات تحریم های آمریکا ساده نیست.
وی همچنین افزود: مذاکرات با اروپایی ها، ایران و دیگر امضاکنندگان توافق (هسته ای) درباره چگونگی امکان تداوم تجارت با ایران در جریان است.
ماس با بیان اینکه اروپایی ها خواستار تداوم پایبندی ایران به برجام هستند، افزود: تهران آماده بوده و مشخص است که باید انگیزه های اقتصادی هم وجود داشته باشد. (اما) پس از تصمیم آمریکا آسان نخواهد بود.
رئیس جمهوری آمریکا به رغم مخالفت های جهانی با هر گونه تصمیم یکجانبه، سه شنبه شب هفته گذشته اعلام کرد که دولتش دیگر در برجام نخواهد ماند و تحریم های هسته ای علیه ایران را بازخواهد گرداند.
به دنبال این اقدام یکجانبه و غیر قانونی، مقام ها و دیپلمات های شرکای برجام دور تازه ای از رایزنی ها برای حفظ این توافق را آغاز کرده اند.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که این اتحادیه به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است. 
سران انگلیس، آلمان و فرانسه نیز با انتشار بیانیه های جداگانه حمایت خود را از برجام اعلام کردند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها