22. ارديبهشت 1397 - 11:12   |   کد مطلب: 216018
با حضور مدیرکل شیلات استان کرمانشاه:
دومین جشنواره طبخ ماهی درشهرستان سرپل ذهاب برگزار شد
بازی دراز1404:با حضور مدیرکل شیلات استان کرمانشاه، فرماندار سرپل ذهاب و جمعی از مسئولین و استقبال گرم و بی نظیر مردم زلزله زده این شهرستان دومین جشنواره طبخ ماهی درشهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، مدیرکل شیلات استان کرمانشاه سید فرزاد افضلی درحاشیه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: درراستای توسعه و ساماندهی فعالیت های آبزین پروری استان کرمانشاه با 10هزار و 200 تن تولید در سال 96 و درراستای تولید ماهی های سردابی فعالیت خوبی انجام شده است و پیرامون ایجاد اشتغال وتوسعه پایدار و افزایش تولید،  فعالیت های توسعه و ساماندهی را در شهرستان های که استعداد فعالیت های آبزین پروری را دارند مشغول به فعالیت هستیم.

وی افزود: یکی از فعالیت ها و برنامه های ترویجی افزایش تولید است که درراستای افزایش سرانه مصرف ماهی می تواند تاثیر گذارباشد، از این رو جشنواره طبخ آبزیان که خوشبختانه برای دومین بار درسرپل ذهاب در قلعه تاریخی زیج منیژه در روستای سالم پاطاق با حضور مسئولین سرپل ذهاب و با استقبال مردم برگزار شد تا در راستای افزایش مصرف سرانه ماهی حرکت کرده باشیم چرا که ماهی بعنوان غذای سالم باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه تصریح کرد: باید درافزایش تولید ،ایجاد اشتغال و توسعه پایدار قدم برداریم تا از لحاظ توسعه صادارت و فعالیت های آبزین پروری بتوانیم استان کرمانشاه درجایگاهی که لیاقت دارد ، برسانیم.

 

وی با بیان اینکه شهرستان سرپل ذهاب چهارمین شهرستان تولید کننده شیلات در استان کرمانشاه است، گفت: با توجه به اینکه یکی از پروژه های ارزشمند و مهم اقتصاد مقاومتی پروژه پرورش ماهی درقفس است، در راستای تحقق شعارسیاست های اقتصاد مقاومتی بیش از 600 تن ماهی در سد شهدای گمنام شهرستان سرپل ذهاب در راستای تولید ماهی قزل آلا ،پرورش ماهی در قفس و سالانه صید و صیادی تولید می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه اداره کل شیلات استان کرمانشاه در سدهای مخزنی غیرشرب استان هم اکنون 640 تن تولید توانسته داشته باشد که بخش عمده آن در سرپل ذهاب درسد شهدای گمنام است که امید است بتوانیم در راستای توسعه و ساماندهی و فعالیت آبزین پروری در این شهرستان باتوجه به منابع آب و ظرفیت های ارزشمند و توانمند های که در این شهرستان وجود دارد و همچنین جوانان پرتلاش و متقاضیانی که در استان و شهرستان حضور دارند گام های مهمی برداشته شود.

فرماندارسرپل ذهاب در ادامه هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی مردم با غذای طبخ شده از آبزیان، افزایش سرانه مصرف آبزیان در سبد غذایی ،حمایت از تولیدکنندگان ، ترویج توسعه آبزی پروری و تغذیه سالم خانوارها و همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین مردم زلزله زده شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: این جشنواره با استقبال گسترده مردم همراه بود و ظرفیت ها و پتانسیل های مناسب در عرصه پرورش آبزیان در شهرستان سرپل ذهاب نیز وجود دارد که با همکاری مسئولین خواهیم توانست به جایگاه برتری در پرورش آبزیان و ایجاد اشتغال پایدار برسیم.

شایان ذکر است در این جشنواره بالغ بر 100 نفر از بانوان توانمند وخوش ذوق سرپل ذهابی در خصوص روشهای مختلف طبخ ماهی  باهم به رقابت پرداختند ودر آخر براساس رای هیئت داوران به 11 نفر از برگزیدگان هدایای نفیسی اهدا شد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها