22. ارديبهشت 1397 - 10:20   |   کد مطلب: 216017
استاندار کرمانشاه با اشاره به کمک 500 میلیارد تومانی دولت برای بازسازی زیرساخت های مناطق زلزله زده استان، ابراز امیدواری کرد دولت هرچه سریعتر حداقل 50 درصد از این اعتبار را تخصیص دهد تا بتوانیم زیرساخت ها را سریعتر ایجاد کنیم.

به گزارش بازی دراز، هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سرسرای تدبیر استانداری افزود: بخشی از زیرساخت های آسیب دیده از جمله بیمارستان ها و خانه های بهداشت مربوط به حوزه بهداشت و درمان است که باید هرچه سریعتر بازسازی و آماده ارائه خدمات به مردم شود. 
وی تصریح کرد: مردم زلزله زده سرپل ذهاب خواهان تسریع در روند بازسازی بیمارستان آسیب دیده این شهر هستند و برای شتاب گرفتن این پروژه لازم است پیمانکار پروژه با سه شیفت کاری به ادامه فعالیت بپردازد.
وی گفت: تخریب بیمارستان اسلام آبادغرب در زلزله یکی از غم انگیزترین اتفاقات در این بحران بود و مجموعه ای که در آن شرایط بحرانی انتظار می رفت باری را از دوش ما بردارد خود آواری بر دوش ما شد و اکنون انتظار داریم که موضوع مقاوم سازی و یا تخریب این بیمارستان هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.
وی از حضور وزیر بهداشت در استان برای ششمین بار پس از زلزله قدردانی کرد و افزود: دکتر هاشمی در زلزله کرمانشاه اولین وزیری بود که همراه با وزیر کشور در همان روز اول در مناطق زلزله زده حضور یافت.
استاندار کرمانشاه اظهار کرد: در زلزله کرمانشاه یک رکورد بی نظیر در سطح بین المللی در عملیات امداد و نجات ثبت شد که بخش مهمی از این موفقیت ناشی از تلاش گسترده و همه جانبه مجموعه های وابسته به وزارت بهداشت بود. 
بازوند افزود: دکتر هاشمی در آن لحظات بحرانی تلاش ها و اقدام های بسیار ارزشمندی برای ایجاد ظرفیت پذیرش مصدومان زلزله در بیمارستان های همدان، کرج و تهران انجام دادند و توانستند حدود هفت هزار مصدوم را بدون اینکه حتی یک نفر فوت کند به مراکز درمانی داخل و خارج استان منتقل کرده و با موفقیت مورد مداوا قرار دهند.
وی یادآوری کرد: این عملیات عظیم در حوزه امدادرسانی و درمان مصدومان حادثه با مدیریت بسیار خوب دکتر هاشمی اتفاق افتاد. 
او در ادامه تاکید کرد: مجموعه علوم پزشکی و بیمارستان های وابسته به آن نیز تلاش بسیار زیاد و شبانه روزی را برای ارائه خدمات سریع و مناسب به زلزله زدگان ارائه دادند که جای سپاس فراوان دارد.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حمایت های بیشتر وزارت بهداشت از طرح های در دست احداث بهداشتی و درمانی در استان کرمانشاه شد و اظهار کرد: بیمارستان 540 تختخوابی شهر کرمانشاه در سفر دولت 190 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد و امسال هم 45 میلیارد تومان برای آن اختصاص یافته و امیدواریم در سال جاری روند اجرای آن شتاب بگیرد‌.
بازوند همچنین راه آهن را یکی از مهم ترین زیرساخت های اصلی استان برای توسعه دانست و افزود: سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد تومان برای اجرای این پروژه جذب شد.
او گفت: این پروژه برای اتصال به مرز خسروی نیازمند اعتبارات بسیار بیشتری در حدود یک هزار میلیارد تومان دیگر است که امیدواریم دولت در سال جاری اعتبارات لازم را برای اتمام این طرح بسیار مهم اختصاص دهد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیدند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها