22. ارديبهشت 1397 - 10:19   |   کد مطلب: 216014
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه باید برای حل معضل بیکاری چاره اندیشی کرد، گفت: نرخ بیکاری 22 درصد کمتر از یک‌ زلزله برای استان نیست که مشکلات بسیاری به وجود آورده است.

به گزارش بازی دراز، هوشنگ بازوند پنجشنبه شب در جلسه بررسی وضعیت معادن استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه یکی از استان های ثروتمند کشور است و ظرفیت های بسیاری برای پیشرفت دارد. 
وی با بیان اینکه با وجود ظرفیت های کرمانشاه، مردم این استان با مشکل بیکاری رو به رو هسنند، گفت: مردم کرمانشاه هشت سال نسبت به دیگر استان ها فرصت توسعه را از دست دادند و بسیاری از زیرساخت های آن تخریب شد.
بازوند با اظهار امیدواری نسبت به افزایش سرمایه گذاری در بخش معدن، گفت: معادن قیر استان فرصتی بسیار مطلوب برای توسعه در اختیار کرمانشاه قرار داده است.
وی ادامه داد: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها بخش خصوصی تمایل کمتری برای سرمایه گذاری دارد که باید شرایط را برای آنها فراهم کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، نیز در این نشست گفت: 221 پروانه بهره برداری از معادن با اشتغالزایی 2 هزار و 254 نفر در استان صادر شده است.
محسن رستمی افزود: براساس برآوردهای انجام شده در مجموع معادن استان کرمانشاه 771 میلیون تن ظرفیت برداشت دارند که فرصت بسیار خوبی برای توسعه محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه تاکنون 122 میلیارد تومان در بخش معدن کرمانشاه سرمایه گذاری شده است، گفت: به صورت میانگین سالانه 15 میلیون تن مواد معدنی از معادن کرمانشاه استخراج می شوند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه با اشاره به معادن قیر طبیعی استان گفت: باید امکانات لازم به منظور فرآوری قیر طبیعی در داخل استان فراهم شود تا علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، ارزش افزوده محصولات را نیز بالا ببرد.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها