22. ارديبهشت 1397 - 9:07   |   کد مطلب: 216004
وزیر بهداشت در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد:
پایان نوسازی و مقاوم سازی مراکز درمانی مناطق زلزله زده تا انتهای شهریور
بازی دراز 1404 :حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت با اشاره به خروج امریکا از برجام گفت: این خروج به نفع ماست.

به گزارش بازی دراز، ایران آنلاین / حسن قاضی زاده هاشمی در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: دولت و تیم دیپلماسی تلاش‌های بسیاری برای به ثمر نشاندن برجام داشتند؛ اما سرانجام امریکا از برجام خارج شد. این بهترین اقدام امریکا در این شرایط جنگ روانی بود که راه انداخته بود که می‌رود یا می‌ماند. این دندان لقی بود که باید کنده و دور انداخته می‌شد و این خروج به نفع ماست. وی تأکید کرد: چهار سال پیش چه چهره‌ای از ایران ساخته بودند، اما چند شب پیش با پشت کردن امریکا به برجام چه بازخوردی در میان خود مردم امریکا و اروپا نسبت به این مسأله به وجود آمد؟

وزیر بهداشت تأکید کرد: در این شرایط باید یک صدا، از ایران بلند شود و آن هم دستور رهبر معظم انقلاب است و به یاری خدا این مرحله را هم پشت سر می‌گذاریم. هاشمی با بیان اینکه رفتار جمهوری اسلامی و دستگاه دیپلماسی بر محور عقلانیت است و کاملاً علمی است، گفت: هر حوزه‌ای تخصص خود را می‌طلبد، از جمله حوزه سیاست خارجی و برخی فکر می‌کنند می‌شود در هر حوزه‌ای اظهارنظر کرد. وی افزود: افرادی که امروز در سطح بین‌المللی برند هستند اداره دستگاه دیپلماسی را برعهده دارند. هاشمی با تأکید بر اینکه ظرف چند هفته آینده تکلیف برای افکار عمومی روشن می‌شود گفت: ضرورت دارد که افکار عمومی قانع شوند.

وی تأکید کرد: تنها موشک و اسلحه بازدارنده نیست و اصل بازدارندگی اقناع مردم است، اینکه مردم اقناع شوند و بدانند کدام طرف بدعهد است. رئیس جمهوری نیز در قبال این حرکت بی‌ادبانه رئیس‌جمهوری امریکا و فحاشی‌های او بسیار مؤدبانه و دیپلماتیک برخورد کردند. وزیر بهداشت در ادامه به موضوع بازار ارز اشاره کرد و افزود: تردیدی ندارم که دولت در این زمینه موفق می‌شود. وی تأکید کرد: موضوع بازار ارز در ماه‌های اخیر پیچیده‌تر از آن است که بتوان آن را سوء مدیریت یا ناتوانی مدیریت بازار ارز دانست و قطعاً مسائل بین‌المللی و سیاسی دخیل هستند و سودجویی‌هایی هم این میان اتفاق افتاده است که دولت و بانک مرکزی در حال برخورد با مؤسسات مالی غیرمجاز هستند. وزیر بهداشت بر تحقق وعده‌های رئیس جمهوری تأکید کرد و افزود: بخشی از این وعده‌ها مربوط به بازسازی مناطق زلزله زده و برخی مربوط به پروژه‌های ملی است. وی برقراری راه‌آهن مشهد - کربلا را یکی از آرزوهای رئیس جمهوری عنوان کرد و افزود: امیدواریم تا پایان عمر این دولت، اعتبار لازم برای انجام این پروژه تأمین شود.

بهره‌برداری از بیمارستان سرپل ذهاب تا شهریور

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت همان‌طور که قول داده بود تا پایان کنار زلزله زدگان خواهد بود، گفت: بازسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های بهداشت این مناطق به همراه مقاوم‌سازی و بهره‌برداری از بیمارستان سرپل ذهاب شهریور ماه امسال به پایان می‌رسد. وزیر بهداشت همچنین از شروع ساخت بیمارستان روانسر در آینده‌ای نزدیک خبر داد. قاضی‌زاده هاشمی به بیمارستان نوساز اسلام آبادغرب که در زلزله آبان ماه سال گذشته دچار آسیب شد اشاره کرد و افزود: مهندسین این پروژه کارنامه سیاهی از خود به جا گذاشتند و این برای ما تجربه شده و تقاضا داریم از این پس سرخود عمل نکرده و طبق نقشه‌های مقام‌سازی کار پیش رود.

نگران اپیدمی «سالک» در مناطق زلزله زده هستیم

وی همچنین با ابراز نگرانی درباره احتمال اپیدمی سالک در مناطق زلزله زده، گفت: مسئولان مربوطه باید هرچه سریعتر در خصوص جمع‌آوری نخاله‌ها اقدام کرده و اقدامات لازم پیشگیرانه را انجام دهند. هاشمی با اشاره به دو مورد ابتلای سالک در مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و افزود: شایع ترین بیماری منطقه بروز سالک است و همه باید هوشیار باشند و اقدامات مراقبتی را انجام دهند

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها