16. ارديبهشت 1397 - 11:44   |   کد مطلب: 215917
بازی دراز1404:فرماندار سرپل ذهاب با اعلام این خبر که مستاجرین روستایی زلزله زده تسهیلات مسکن دریافت می کنند،گفت: مستاجرین روستایی واحدهای تخریبی که زمین در اختیار دارند، می توانند با مراجعه به بخشداری دو بخش مرکزی و قلعه شاهین ثبت نام بعمل آوردند تا ضمن تاییدیه فرمانداری در لیست ساخت و ساز قرار گیرند.

به گزارش بازی دراز، محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: برابرمصوبه هفدهمین جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان مستاجین روستایی واحدهای تخریبی شهرستان سرپل ذهاب که زمین مسکونی دراختیار دارند در صورت تمایل به ساخت و اخذ تسهیلات بانکی ، می توانند با مراجعه به بخشداری ثبت نام بعمل آورند.

 

فرماندارسرپل ذهاب افزود: لیست تاییدیه نهایی مستاجرین روستایی واحدهای تخریبی که تمایل به ساخت مسکن داشته باشند به بنیاد مسکن ارجاع داده می شود تا سهمیه شهرستان سرپل ذهاب مشخص و تسهیلات بدون مبلغ بلاعوض و بدون اخذ مدرک خاص در اختیار مستاجرین قرار گیرد.

 

 وی در خصوص مستاجران شهری که واحد محل زندگی آنها تخریب شده نیز گفت: مبنی برمصوبه هفدهمین جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان، اداره کل مسکن و شهرسازی موظف است برای مستاجرینی مناطق زلزله زده زمین مورد نیاز تأمین و آماده سازی نموده و ضمن ساماندهی موضوع از طریق تشکل های ویژه تعاونی، برنامه ریزی و روند گردش کار را در جلسه آینده ستاد بازسازی گزارش نمایند.

 

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها