2. ارديبهشت 1397 - 9:46   |   کد مطلب: 215729
بازی دراز 1404:مدیرکل جهادکشاورزی استان کرمانشاه گفت : اقدامات مناسبی در زمینه احیاء وترمیم ایستگاهها وکانالهای آبرسانی انجام گرفته ولی بازسازی کامل آن نیازمند تامین اعتبارلازم است .

به گزارش بازی دراز، خسرو شهبازی درگفتگوباخبرنگار ما اظهارداشت : در اثر زلزله ۷/۳ریشتری متاسفانه دوایستگاه قراویز و قره بلاغ دربخش آب وخاک سازمان جهادکشاورزی متحمل خسارتهایی شده که لازم بود برای کمک به مردم زلزله زده تعمیروترمیم آنها انجام شود.


وی افزود : این دوایستگاه آبرسانی مقدار۱۶۰هکتاراز اراضی کشاورزی شامل۱۰۰هکتار باغات و ۶۰هکتار زمین زراعتی را تحت پوشش دارد که خوشبختانه ترمیم شد.
ایشان بابیان اینکه کانال آب روستایی پیران نیز در اثر زلزله تخریب شده بود ادامه داد :این کانال به طول ۱۵ کیلومتراست که خوشبختانه بااقدامات صورت گرفته بخشی از عملیات بازسازی آن انجام و برای ۴۰۰هکتاراز باغات روستا بصورت موقت آب فراهم شده است تا از خشک شدن آنهاجلوگیری گردد ولی مرمت وبهسازی کامل کانال نیازمند تلاش مسئولین برای تامین اعتبارلازم است .


شهبازی تصریح کرد: ۱۱۰۰هکتارازاراضی کشاورزی درروستای پیران تحت پوشش این کانال است که امیدواریم بسترهای لازم برای بازسازی کامل آن و توسعه کشاورزی منطقه فراهم گردد.
وی درادامه بااشاره به تخریب کانال آبرسانی سرابگرم اذعان داشت : بخش مهم این کانال به طول ۷۰ مترکاملا تخریب شده بود که بااقدامات صورت گرفته بصورت کامل احیاء گردید تا اراضی تحت پوشش آن مشکلی برای آبیاری نداشته باشند.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها