27. فروردين 1397 - 10:44   |   کد مطلب: 215643
بازی دراز1404:مدیریت جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: با توجه به حجم بالای خسارت زلزله اخیر متاسفانه اکثر زیر ساخت های بخش کشاورزی شهرستان دچار آسیب شده اند و نسبت به رفع مشکلات کشاورزان و باغات اقدامات لازم از جمله رفع انسداد کانالهای آبرسانی و تعمیر آنها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش بازی دراز، مجتبی حسینی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به حجم بالای خسارت زلزله اخیر متاسفانه اکثر زیر ساخت های بخش کشاورزی دچار آسیب شده اند که با توجه به حجم خسارتهای وارده در این بخش برآن شدیم که نسبت به رفع مشکلات کشاورزان و باغات اقدامات لازم از جمله رفع انسداد کانالهای آبرسانی و تعمیر آنها اقدام کنیم.

وی افزود: جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب بلافاصله بعد از زلزله رخ داده کارشناسان مربوطه را جهت ارزیابی خسارت دربخش های اراضی و باغات و بخش های دامداری به محل های حادثه دیده اعزام کرد و با توجه به ارزیابی های صورت گرفته در بخش کشاورزی و مزارع کشت گندم و جو، کانالهای آبیاری و ایستگاههای پمپاژ بشدت دچار آسیب شده اند که مهمترین این آسیب دیدگی در منطقه قره بلاغ و دشت قراویز بوده است.

مدیریت جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: ایستگاه قراویز با توجه به حجم و وسعت مزارع تحت پوشش جهت آبیاری صد هکتار از باغات مثمر ثمر را آبیاری میکند و دیگر ایستگاه قره بلاغ بیش از 300 هکتار از باغ و مزارع گندم و جو را تحت آبیاری قرار میدهد.

وی افزود: با توجه به دو ایستگاه مهم قره بلاغ و دشت قراویز اقدامات لازم و مورد نیاز برای رفع و تعمیر این دو واحد مهم آبیاری انجام شده است و در حال حاضر وارد چرخه آبیاری مزارع زیر کشت شده اند.

 

حسینی پور ضمن تشکر و قدر دانی از تلاشهای جهاد و کشاوبرزی استان در راستای پیگیریهای لازم در مناطق زلزله زده گفت: با توجه به حجم بالای خسارت در بخش های کشاورزی نیازمند تامین اعتبارات لازمه در این بخش هستیم تا دیگر بخش های کشاورزی خسارت دیده را ترمیم و آماده بهره برداری نماییم.

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها