26. فروردين 1397 - 9:36   |   کد مطلب: 215618
- سرهنگ بازنشسته «بن عمر بن جانه» کارشناس نظامی و امنیتی الجزایری تجاوز سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را غیر قابل توجیه دانست و گفت: سلاح شیمیایی دروغ بزرگ و بهانه ای برای حمله به سوریه بود زیرا متجاوزان منتظر انتشار نتایج تحقیقات بین المللی نماندند.

به گزارش بازی دراز، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت، این تجاوز سه جانبه به سوریه ، غیر قابل توجیه و نقض قوانین بین المللی بود و باعث می شود اوضاع در منطقه و کل جهان پرتنش شود. 
این کارشناس نظامی الجزایری افزود: سران سه کشور متجاوز، پیش از این تجاوز سخنان غیر مسئولانه ای اظهار کردند و این تجاوز غیر قابل توجیه، تنها برای حفظ آبروی آن ها بود تا نشان دهند تهدیدهای خود را عملی می کنند. 
بن جانه در ادامه گفت، آن ها به بهانه حمله شیمیایی به غوطه شرقی، به سوریه تجاوز نظامی کردند اما همین بهانه هم برای خود آن ها قانع کننده نبود زیرا پیش از انتشار نتایج تحقیقات تیم بی طرف بین المللی انجام شد و این دروغ بودن ادعاهای آن ها را ثابت می کند. 
این کارشناس نظامی و امنیتی الجزایری در خصوص علت اصلی حمله به سوریه گفت: ارتش سوریه طی هفته های اخیر موفق به مهار بحران در غوطه شرقی شده و این پیروزی، متجاوزان را بسیار خشمگین کرده بود ، به نظر می رسد این حملات تنها برای راضی کردن برخی کشورهای عربی منطقه باشد. 
بن جانه گفت: منطقه دیگر توان تحمل جنگ و درگیری جدید را ندارد، این تجاوز اوضاع را در منطقه پیچیده تر می کند ، سخنان غیر مسئولانه و تجاوز به کشورهای دیگر باعث جنگی فراگیر در منطقه می شود که به هیچ وجه عاقبت خوبی ندارد. 
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه )، به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی، دمشق و حمص را هدف حمله نظامی قرار داد.
به گزارش خبرگزاری سوریه 'سانا'، در این حمله، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شد که، سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند. 
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه «دنحه» در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد. 
بر اثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند. 
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند. 
زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها