26. فروردين 1397 - 9:35   |   کد مطلب: 215616
'حسن العلوی' متفکر و سیاستمدار عراقی گفت: هدف از حمله آمریکا به سوریه و زمانبندی آن، جلب اعتماد دوباره تروریست ها به واشنگتن بود

به گزارش بازی دراز، العلوی در گفتگو با خبرگزاری 'المعلومه' عراق افزود: انتخاب چنین زمانی برای حمله به سوریه، با هدف احیای اعتماد گروه های تروریستی همپیمان آمریکا پس از شکستشان در دوما طراحی شده بود.
وی افزود: این حملات انجام شد تا درهای همکاری این گروه ها با واشنگتن همچنان باز بماند. 
العلوی گفت: زمان بمباران حساب شده بود زیرا گروه های مسلح تروریستی در دوما ارتباطی نزدیکی با سازمان اطلاعات آمریکا دارند و شکست اخیرشان در این شهر باعث از بین رفتن اعتماد میان آنها و واشنگتن شد.
به گفته وی، این حملات اهدافی اعلام نشده نیز داشت و آن هدف قرار دادن پایگاه هایی است که برای رژیم صهیونیستی خطر آفرین است و کیانش را تهدید می کند.
العلوی در عین حال گفت: آمریکا از ترس اینکه با روسیه همپیمان استراتژیکی و نظامی سوریه وارد درگیری نشود، قصد طولانی کردن حملاتش به سوریه را ندارد و صرفا به حملاتی مختصر و خاص اکتفا می کند.
گفتنی است آمریکا بامداد امروز شنبه به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار داد که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد. 
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است. 
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند. 
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند. 
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند. 
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند. زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است. 
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها