22. فروردين 1397 - 13:40   |   کد مطلب: 215590
بازی دراز1404:جلسه شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب با موضوع بررسی روند بازسازی و مراسم سالروز عملیات غرور آفرین بازی دراز با حضور مسئولین این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، محبت جمالی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب عملیاتی کردن برنامه های کارگروه اشتغال در شهرستان را مسیری برای تحقق شعار سال و کاهش بیکاری عنوان کرد و گفت: باید به این امرتوجه ویژه شود و کارگاه های تولیدی شهرستان فعال شوند و در این راستا دوره های آموزشی با حضور اساتید برجسته دانشگاه برای جوانان جویای کارتشکیل شود و در مسائل تمایل به اجرای طرح، تامین و بسترگرفتن تسهیلات اعتبارات پیگیری لازم و جدی بعمل آید.

 

وی به ارائه گزارشی ازاقدامات انجام شده در ابعاد مختلف پروژه بازسازی در شهر پرداخت و گفت: ساماندهی فضای عمومی ، تلطیف سیمای بصری شهر و جمع آوری چادرها و کانکس های مجردی و صنفی غیر بومی با همکاری ستاد معین قم در دست اقدام اس و همچنین تنظیف ،بازپیرایی ، لکه گیری و شستشوی خیابان ها توسط شهرداری بصورت مستمر بگیرد.

 

وی تاکید کرد: همه نگاهها به ایجاد و استمرار مقوله اشتغال در شهرستان است؛ از این نظر اقدامات خوبی نظیر  بازگشایی بازارچه تیله کوه با تامین اعتبارات جهت تکمیل زیرساخت ها در حال انجام است.

 

فرماندارشهرستان گفت: بازسازی واحدهای مسکن مهر با تلاش استاندار و الحاق مکمل بیمه آرمان شتاب بیشتری میگیرد؛امیدواریم عملیات بازسازی آنها تا مهرماه تکمیل شود.

وی با بیان اینکه با تامین اعتبارات مناسب عملیات تعمیر، بازسازی یا مقاوم سازی اماکن اداری و مذهبی انجام میگیرد،ادامه داد: بیش از 50 درصد عملیات نوسازی مدارس توسط خیرین انجام میگردد؛طبق برآوردها اول مهر دانش آموزان در مدارس مشغول تحصیل میشوند.

 

وی بااشاره به اینکه برون رفت از وضع کنونی نیازمند پذیرش نقدها ،همکاری با گروههای مردمی ، سمن ها ، معتمدین و اقشار مختلف است،گفت:حفظ حرمت و کرامت ارباب رجوع فریضه ای است که باید در نحوه برخورد ادارات با مردم متجلی گردد .

 

جمالی نیا به طرح های بهداشت و سلامت عمومی در شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 523 سرویس بهداشتی در سطح شهر و 1208 سرویس بهداشتی در روستا جانمایی شده است. همچنین تعداد  444 چشمه دوش شهری و 918 چشمه دوش روستایی هم مستقر شده است.

 

وی درادامه به روند بازسازی این شهرستان زلزله زده اشاره کرد و گفت: در مجموع 32هزار و 280 واحد تعمیری و تخریبی در شهرستان است که 14هزار و 769واحد تخریبی نوع 1 و 2 ، 17هزار و 911 واحد تعمیری نوع 1و 2و 3 می باشد.

 

وی ادامه داد: درسطح شهر و روستا 12هزار و 85واحد آواربرداری شده است و 5هزار و 663 پی کنی ، 3هزار و 248واحد شناژ و کرسی چینی و 12هزار و 699 واحد عملیات احداث آغاز کرده اند و 8هزار و 900 واحد کارعملیات تعمیری به پایان رسیده است.

 

جمالی نیا گفت: تاکنون برای 28هزارو 52 واحد پرونده تشکیل شده است و 19هزار و 61واحد با بانک قرارداد منعقد شده است و به 4هزار و 541 واحد، بانک پرداختی داشته است.

 

امام جمعه سرپل ذهاب در ادامه گفت: کار کردن و خدمت به مردم آسیب‌دیده و خسارت‌دیده درشهرستان زلزله‌زده جهاد است و باید با روحیه جهادی و بسیجی‌وار برای رفع مشکلات به وجود آمده تلاش کنیم.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست با روحیه نوع‌دوستی و جهادی، تمامی امکانات، تجهیزات و توان خود را برای رفع مشکلات در شهرستان زلزله‌زده به کار بگیرند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در ادامه با تشریح برنامه‌های سالروز عملیات بازی دراز دراین شهرستان گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بازی دراز تابوت قدرت پوشالی دشمن راشکست و نقش مهمی در پیروزی عملیات‌های مختلف داشت.

سرهنگ نجفعلی کرمی افزود: مراسم معنوی یادواره شهدای بازی دراز و صعود سراسری به ارتفاعات این یادمان در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه 97 برگزارخواهد شد و مسئولین دستگاه های اجرایی جهت برگزاری هرچه بهتراین مراسم در سالروزعملیات آزادسازی این ارتفاعات ضمن همکاری لازم تمام تمهیدات را اندیشیده و کلیه هماهنگی های لازم در حوزه پست های امدادی و امنیتی شهرستان بعمل آید.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها