22. فروردين 1397 - 10:00   |   کد مطلب: 215587
هفته نامه 'میلکان' چاپ کرمانشاه در شماره 14 روز سه شنبه 21 فروردین 97 مطلبی را با عنوان 'کالای کرمانشاهی می‌خریم' به قلم عبدالله مرادی مدیرمسئول این نشریه محلی منتشر کرده است.

به گزارش بازی دراز، متن کامل این یادداشت بدین شرح است: شعار مقام معظم رهبری در سال جدید نیز همچون دهه گذشته، رویکرد اقتصادی و پیرو یکی از شاخه های اصلی اقتصاد مقاومتی 'حمایت از کالای ایرانی' نامگذاری شد.
در سطح ملی به میزان کفایت به این شعار پرداخته شده و خواهد شد و ما در همین راستا برشی از این شعار حمایت از کالای کرمانشاهی را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.
حمایت از یک کالا به چند صورت امکان پذیر است؛ اولین کسی که باید از کالا حمایت کند تولید کننده کالا است که با تولید کالایی با کیفیت مطلوب، معرفی کالای تولیدی، تداوم و عرضه مناسب آن در بازار و توان فروش می‌تواند مهمترین کار را در حمایت از کالای خود انجام دهد.
از این رو که همه تولیدات شرکت‌ها و کارخانه ها مصرف همگانی ندارد و بخشی از تولیدات استان به عنوان مواد اولیه و کالای مصرفی برای دیگر واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد بهتر است که واحدهای تولیدی استان برای حمایت از همدیگر و رونق تولید در استان خریدهای خود را از واحدهای تولیدی استان انجام دهند.
یکی دیگر از مصرف کنندگان عمده کالا ارگان‌های نظامی و انتظامی، فروشگاه‌های بزرگ و نهادهای حمایتی هستند که می توانند با خرید کالاهای کرمانشاهی به این حوزه کمک و آنها را مورد حمایت قرار دهند.
خرید کالای کرمانشاهی در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها و مراکز عرضه این محصولات کاری است که بر عهده ما مردم است. هنگامی که برای خرید به فروشگاهی می رویم و کالایی برمی‌داریم برای ما چه تفاوتی می کند کالایی که بر می‌داریم برند یک استان دیگر باشد یا استان کرمانشاه؟ هرچند که ما هم به شعار همه جای ایران سرای من است اعتقاد داریم اما در این خصوص می خواهیم بخشی‌نگر بوده و ابتدا هوای هم استانی هایمان را داشته باشیم.
شرکت های تولیدی استان در اکثر موارد مشکلی برای تولید ندارند و یکی از بزرگترین مشکلات آنها فروش است. پس اگر ما در خرید به آنها کمک کنیم می توانیم یکی از موانع بزرگ در سر راه تولید را برداریم و کارخانه ها بدون هیچ گونه فاز توسعه‌ای و ایجاد خط جدیدی اشتغالزایی را افزایش دهند و بخشی از مشکلات بیکاری استان را مرتفع سازند.
نرخ بالای بیکاری یکی از علت‌‌های اصلی آسیب‌های اجتماعی است که جامعه کرمانشاه با آن مواجه است و با کاهش نرخ بیکاری می‌توانیم شاهدآن باشیم که این آسیب ها نیز کاهش پیدا کند.
اما بخش زیادی از مسئولیت حمایت از کالای کرمانشاهی و کالای ایرانی بر عهده مسئولان دستگاه های مختلف ، بانک‌ها ، بیمه و مالیات است که در شماره های آینده در گفت و گوها و گزارش هایی به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.
هفته نامه میلکان در این راستا و در تداوم کاری که از سال قبل در جهت معرفی واحدهای تولیدی استان کرمانشاه شروع کرد در سال جاری نیز حمایت رسانه‌ای خود را از واحدهای تولیدی استان ادامه خواهد داد و با معرفی واحدهای تولیدی استان، هم استانی‌های گرامی را با برندها و محصولات کرمانشاه آشنا می کند.
واحدهای تولیدی، کارشناسان و مدیرانی که تمایل دارند در این راه یاری رسان ما و واحدهای تولیدی استان باشند می توانند با برقراری ارتباط با سرویس اقتصادی نشریه ما را همراهی کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها