22. فروردين 1397 - 9:59   |   کد مطلب: 215586
فرماندار صحنه گفت: یکهزار شالیکار این شهرستان با توجه به خشکسالی سالهای اخیر و کاهش بارندگی امسال با محدودیت و ‌ممنوعیت کشت برنج رو برو شدند.

به گزارش بازی دراز، نورالدین فرزادی پور عصر سه شنبه در نشستی خبری که در دفتر فرمانداری صحنه برگزار شد، اظهار داشت: یک هزار هکتار زمین کشاورزی قابل کشت در شهرستان صحنه وجود دارد که با توجه به وضعیت کم آبی از کشاورزان می خواهیم به سمت کشت های کم آب بر بروند.
وی اظهار کرد: محدویت و ممنوعیت کشت برنج در شهرستان صحنه امسال با تصمیم شورای حفاظت از آب استان کرمانشاه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه باید کشت های جایگزین را به مردم‌ معرفی کنیم، گفت: با توجه به کاهش منابع آبی، کشاورزان شهرستان صحنه باید به فکر کشت دیگر محصولات کم آب بر باشند.
فرماندار صحنه در ادامه گفت: در ایام ‌نوروز امسال نمایش های بومی و محلی را در دربند این شهر برگزار کردیم و روزانه 10 هزار نفر از آن بازدید کردند.
فرزادی پور افزود: برگزاری جشنواره های بومی، محلی و موسیقی ‌محلی همچون تنبورنوازی در سال 97 به صورت جدی دنبال می شود.
وی همچنین با بیان اینکه 48 واحد راکد در شهرستان صحنه داریم، ‌گفت: بیش از 10 سال است که این واحدهای تولیدی غیرفعال هستند که یک واحد تولید شیر بزودی با 100 نفر اشتغالزایی دوباره راه اندازی می شود.
فرمانده صحنه اعلام کرد: سال گذشته آمار جمعیت بیمه شدگان تامین اجتماعی چهار درصد رشد داشته است که نشان از کاهش چهار درصدی آمار بیکاری در این شهرستان دارد.
فرزادی پور همچنین گفت: در دهه فجر سال گذشته 67 میلیارد تومان پروژه در شهرستان صحنه افتتاح شد که افتتاح نخستین کلینیک تخصصی شبکه بهداشت و درمان، گازرسانی به 27 روستا، آبیاری نوین 800 هکتار از زمین های کشاورزی در منطقه دینور، افتتاح مرحله نخست شرکت ایران ذرت و بهسازی راه بخشی از این پروژه ها بود.
فرماندار صحنه در رابطه با اقامتگاه های بوم ‌گردی هم گفت: تاکنون هفت جشنواره بومی ‌و محلی در هفت دهستان این شهرستان برگزار شده است.
فرزادی پور افزود: برگزاری این جشنواره ها شور و نشاطی در منطقه ایجاد کرد و منجر به معرفی مناطق نمونه گردشگری شهرستان شد.
وی با بیان اینکه مردم ‌نیازمند نشاط و شادی هستند، گفت: با استفاده از فرهنگ های بومی و محلی خود می توانیم شادی را به درستی در میان مردم ‌ترویج دهیم.
شهرستان صحنه با 77 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها