22. فروردين 1397 - 9:59   |   کد مطلب: 215585
سرپرست فرمانداری سرپل ذهاب گفت: زیرساخت ها و بناهای این شهرستان در جریان زلزله 21 آبان 96 به شدت دچار آسیب شد که بازسازی آن نیازمند همت و تلاش همگانی است.

به گزارش بازی دراز، محبت جمالی نیا سه شنبه شب در جلسه ای که با حضور اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در سرپل ذهاب برگزار شد ، افزود: با توجه به تعداد زیاد آسیب دیدگان زلزله ، سرپل ذهاب نیازمند ایجاد بیمارستان تامین اجتماعی برای خدمات رسانی به مردم است.
وی اظهار کرد: بازگشایی بازارچه تیله کوه با توجه به از دست رفتن فضای کسب و کار و بیکار شدن بسیاری از جوانان به ویژه در جریان زلزله اخیر ، می تواند امید آفرین و گره گشای مشکلات مردم باشد.
سرپرست فرمانداری سرپل ذهاب ، ناپایداری منابع آب را از مشکلات اساسی این شهرستان بیان کرد و اضافه کرد که این معضل هنگام وقوع پس لرزه ها تشدید می شود و از این نظر باید در برنامه ریزی آینده شهر، ایجاد منابع آب پایدار مدنظر قرار گیرد.
جمالی نیا اظهار داشت: هم اکنون 523 چشمه سرویس بهداشتی و 444 دوش حمام در سطح شهر و یک هزار و 28 چشمه سرویس بهداشتی و 918 دوش حمام در روستاهای سرپل ذهاب جانمایی و نصب شده است.
وی بیان کرد: 2 مقوله حفظ سلامت و اسکان زلزله زدگان برای بازگشت به منازلشان و آرامش در اولویت است و از تمام ظرفیت ها و امکانات برای تحقق این مهم استفاده می شود. 
وی گفت: در راستای تامین اعتبار نوسازی مدارس مشکل داریم و تحقق این مهم نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس است.
عضو کمیسون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از حضور شبانه روزی مسئولان استانی و شهرستانی در پیگیری امور زلزله زدگان گفت: حفظ امنیت ، همدلی مردم و سلامت اجتماعی جامعه در این مدت قابل قبول بوده است.
شهباز حسن پور افزود: ماحصل و برآیند نظارت بر نهادها در حوزه اختیارات ، وظایف آنها و ارزیابی عملکرد دستگاهها در خدمات رسانی به زلزله زدگان در قالب گزارش عملکرد در صحن مجلس قرائت خواهد شد. 
وی ادامه داد: عمق تخریب و آسیب های ناشی از زلزله در سرپل ذهاب بسیار بیشتر است ، به نحوی که این شهرستان اکنون به یک کارگاه ساختمان سازی تبدیل شده است و بر همین اساس ضرورت دارد با توجه و اهتمام ویژه در بحث بازسازی مناطق زلزله زده ورود کرد.
وی اضافه کرد: ارائه خدمات عمومی به زلزله زدگان مناسب است و ادامه این روند امیدوار کننده می باشد و باید تلاش کنیم از تهدید زلزله یک فرصت بسازیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها