22. فروردين 1397 - 9:15   |   کد مطلب: 215577
بازی دراز1404: نماینده هیئت کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرستان سرپل ذهاب گفت: عمق تخریب و آسیب های ناشی از زلزله این شهرستان را به یک کارگاه ساختمان سازی بدل کرده است لذا توجه و اهتمام ویژه در بحث بازسازی و لوازم آن امری ضروریست.

به گزارش بازی دراز، دکتر حسن پور نماینده هیئت کمیسیون اصل 90  در جلسه با مسئولان شهرستان سرپل ذهاب با تقدیر از حضور شبانه روزی مسئولین استانی و شهرستانی در پیگیری امورتاکید کرد : حفظ امنیت ، همدلی مردم و سلامت اجتماعی جامعه در این مدت قابل قبول بود .

وی خاطرنشان شد: ماحصل و برآیند نظارت بر نهاد ها در حوزه اختیارات و وظایف آنها و ارزیابی عملکرد دستگاهها در قالب گزارش عملکرد در صحن مجلس قرائت خواهد شد.

حسن پور گفت:عمق تخریب و آسیب ها در سطح شهرستان سرپل ذهاب بسیار بیشتر است؛ بطوریکه سرپل ذهاب امروز به یک کارگاه ساختمان سازی بدل شده است. بنابراین ضرورت دارد با  توجه و اهتمام ویژه در بحث بازسازی و لوازم آن در سرپل ذهاب ورود کرد .

وی در پایان گفت: ارائه خدمات عمومی مناسب است و این  روند امیدوار کننده ست ؛ تلاش کنیم از تهدید زلزله یک فرصت بسازیم.

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه به ارائه گزارش تجمیعی روند بازسازی ، وضعیت بهداشت عمومی ، اقدامات بازتوانی ، گستره فعالیت های مردم نهاد و برنامه های فرهنگی و اجتماعی پرداخت و با تشریح موانع موجود ، راهکارهای برون رفت از شرایط موجود را ارائه نمود .

محبت جمالی نیا اظهار داشت: دامنه تخریب زیرساخت کشاورزی ،فضاهای آموزشی ، واحدهای کسب و کار، ابنیه و اماکن مختلف فراتر از ارزیابی ها است و به همین علت به سرانجام رساندن پروژه ها همت مضاعف همه را میطلبد.

وی تاکید کرد: با توجه به کثرت مصدومان و آسیب دیدگان زلزله ، سرپل ذهاب نیازمند ایجاد بیمارستان تامین اجتماعی جهت خدمت رسانی به مردم است.

وی افزود: بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه با توجه به از دست رفتن فضای کسب و کار و بیکار شدن بسیاری از جوانان میتواند امید آفرین و گره گشا باشد .

این مقام مسئول ادامه داد: ناپایداری منابع آب یکی از مشکلات شهرستان است که هنگام وقوع پس لرزه ها تشدید میشود؛ از این نظرباید در برنامه ریزی آینده شهر، ایجاد منابع آب پایدار مدنظر واقع گردد.

 

جمالی نیا تصریح کرد: در حال حاضر 523 سرویس بهداشتی در سطح شهر و 1208 سرویس بهداشتی در روستا جانمایی شده است. همچنین تعداد  444 چشمه دوش شهری و 918 چشمه دوش روستایی هم مستقر شده است.

وی با بیان اینکه دو مقوله حفظ سلامت و اسکان مجدد مردم بر مدار اقناع مردم برای بازگشت به خانه ها اولویت های اول هستند،گفت: در بحث نوسازی مدارس توجه ویژه شده است اما در جذب برخی اعتبارات با مشکل مواجه هستیم .

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها