20. فروردين 1397 - 8:51   |   کد مطلب: 215556
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه، از ارائه هشت میلیون و 749 هزار و 861 نفر ساعت آموزش مهارتی در بخش های دولتی و خصوصی در سال 96 در استان خبر داد.

به گزارش بازی دراز، احسان ایمانی هرسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از این میزان چهار میلیون و 224 هزار و 90 نفر ساعت در بخش دولتی ارائه شد که 106 درصد عملکرد این بخش تحقق یافته است. 

به گفته او، در بخش غیردولتی نیز چهار میلیون و 525 هزار و 771 نفر ساعت آموزش ارائه شد که آموزش های این بخش نیز از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی بیان کرد: آموزش های مهارتی ارائه شده در بخش دولتی علاوه بر کارگاه های ثابت شهری در بخش های سیار شهری، شعب روستایی، عشایری، صنایع و صنوف، جوار دانشگاه ها، پادگان ها، زندان ها، سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشین شهرها و مناطق در معرض آسیب های اجتماعی و دوره های استاد شاگردی برگزار می شود.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه گفت: افزایش آموزش های مهارتی در بخش غیردولتی با وجود بیشتر نشدن تعداد این آموزشگاه ها، نشانه عزم مدیران این موسسه ها در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی است.

ایمانی هرسینی ادامه داد: درصددیم تا از ظرفیت قابل توجه این موسسه های غیردولتی بیش از پیش بهره ببریم و آنها همگام با بخش دولتی به ارائه آموزش های مهارتی دارای بازار کار بپردازند.

وی با اشاره به فعالیت 238 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان کرمانشاه، اظهار کرد: 17 هزار و 567 نفر دوره در سال گذشته از آموزش های فنی و مهارتی بخش غیردولتی بهره مند شده اند.

وی اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین نیازهای کشور ایجاد اشتغال پایدار است که یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این امر مهم را می‌توان کسب آموزش‌های مهارتی نام برد. 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز در دنیا مهم ‌ترین شاخص، توسعه نیروی انسانی است، ابراز کرد: توسعه منابع انسانی لازمه توانمندسازی افراد برای ایجاد فرصت‌های شغلی و بهره‌ وری و استفاده از منابع موجود است.

استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 2 هزار و 600 روستا و 32 شهر دارد.

براساس آخرین آمارهای رسمی، نرخ بیکاری در استان کرمانشاه بیش از 25 درصد است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها