26. اسفند 1396 - 10:29   |   کد مطلب: 215352
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: برای 43نفر از شرکت کنندگان در تجمع های غیرقانونی دی ماه امسال شهر کرمانشاه قرار نهایی صادر شد.

به گزارش بازی دراز،  محمدحسین صادقی روز دوشنبه در آخرین نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استان در سال 96 در سرسرای اجتماعات دادستانی، افزود: این افراد تا زمان تشکیل دادگاه با قرار وثیقه از زندان آزاد شده اند و اکنون هیچ فردی در زندان نیست.
وی اظهار کرد: حوادث تلخی در دی ماه امسال در سطح کشور و شهر کرمانشاه اتفاق افتاد که بستر بخشی از نارضایتی ها هم تحقق نیافتن خواسته های مردمی در زمینه اقتصادی بود اما به سمت رفتارهای ساختارشکنانه هدایت شد.
وی گفت: خوشبختانه این ناآرامی ها با اهتمام دستگاه های مرتبط هدایت شد و تعداد پرونده قضایی تشکیل شده برای شرکت کنندگان در این تجمع ها نیز قابل توجه نبود.
وی تصریح کرد: ورود عمده افراد به این تجمع های غیرقانونی، از روی ناآگاهی و هیجان بود که با توجیه، تذکر و سپردن آنها به خانواده هایشان هدایت کردیم.
وی با بیان اینکه ریشه این ناآرامی ها بخشی به مطالبات محقق نشده مرتبط است که دستگاه های مرتبط باید پاسخ دهند، گفت: رهبر معظم انقلاب و روسای قوا بر تحقق خواسته های مردم تاکید دارند.
وی اظهار کرد: این نارضایتی ها نباید مبنایی برای اینکه گروهی نظم و امنیت جامعه را به خطر بیاندازند و به تبعیت از گروه های معاند خارج از کشور دست به اقدام های ساختارشکنانه بزنند، باشد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در ادامه سخنان خود به تحلیل شرکت کنندگان در تجمع های غیرقانونی کرمانشاه پرداخت و با بیان اینکه این آشوب ها حاوی چند نکته است، گفت: سن اکثریت دستگیرشدگان در این تجمع ها بین 18 تا 25 سال یعنی متولدین دهه 70 است که نشان می دهد تاثیرگذاری این افراد از فضای مجازی به خصوص تلگرام در میان آنها زیاد بوده است. 
صادقی افزود: این افراد در این سن جوانی رفتار هیجانی و احساسی به جای کنش منطقی و عقلانی داشته اند و براثر آن اقدام هایی هنجارشکنانه انجام داده اند.
وی به رابطه معنا دار تحصیلات و مدرک تحصیلی شرکت کنندگان در این تجمع های غیرقانونی نیز اشاره کرد و گفت: اکثر افراد دستگیر شده دارای تحصیلات دیپلم و زیردیپلم بودند و تعداد افراد تحصیل کرده و یا دانشجو در میان آنها کم است.
وی همچنین نقش زنان در این ناآرامی ها را نیز پایین دانست و افزود: اکثریت مردان بودند و تنها یک درصد بازداشتی ها زن بودند.
وی همچنین گفت: تعداد شرکت کنندگان بیشتر از مناطق کمتر برخوردار شهر کرمانشاه بودند و مردم مناطق برخوردار شهر حضور چندانی نداشتند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها