24. اسفند 1396 - 11:32   |   کد مطلب: 215314
بازی دراز1404: مراسم تجلیل از امداد گران ایثارگر در زلزله غرب کشور با حضور امیر جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در پادگان ابوذر شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، امیر جهانشاهی در مراسم تجلیل از امداد گران ایثارگر در زلزله غرب کشور گفت: با پیمان خونی که ارتش ایران اسلامی  با مردم و رهبری  بسته است ضمن انجام ماموریت های خود که حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور و حفظ ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است ارتش جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی برای حفظ آرمانهای امام و رهبری به ویژه ایران اسلامی دریغ نخواهد کرد.


امیر جهانشاهی در ادامه گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران چه در هشت سال دفاع مقدس  و هر بحرانی که در کشور رخ داده از بلایای طبیعی تا حفظ امنیت و ثبات مرزهای کشور ، ارتش به معنای واقعی اولین ارگان در خدمت رسانی بوده است و همواره این توانایی را دارد که هر زمان نیار به حضور ارتش باید بلافاصله با کمترین زمان ممکن در هر نوع بحران یا حوادثی همچون زلزله و سیل حضور پبدا کند.

وی ضمن اشاره به حادثه زلزله رخ داده در مناطق غرب کشور به ویژه سرپلذهاب اظهار داشت : اولین یگانی که بلافاصله و در کوتاه ترین زمان ممکن بعد از وقوع حادثه در صحنه حاضر بود ، تیپ 71 پادگان ابوذر بوده که بحمدالله با مدیریت تدابیر و برنامه ریزی بموقع تحت فرماندهی فرمانده پادگان ابوذر سرهنگ کیومرث جعفری تعداد بسیار زیادی از مردم زیر آوار در همان لحظات ابتدایی زلزله بیرون کشیده شدند که اگر چنین نبود شاهد تلفات بسیار بالای زلزله در سرپلذهاب بودیم.

امیر جهانشاهی ضمن تقدیر از فرمانده تیپ 71 پیاده مکانیزه اظهار داشت : تیپ 71 پادگان ابوذر بود که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ؛ پادگان ابوذر به معنای واقعی نقش ایفا کرد وبسیار خوب روی سرمردم زیر آوار حاضر شد.
وی در ادامه بیان کرد  این تیپ همچون نگینی در غرب کشور جهت حفظ مرزها و مقابله با هرگونه تهدید در منطقه  می درخشد و آماده امداد رسانی و کمک رسانی در هرگونه حوادث و بلای طبیعی است.
امیر جهانشاهی ضمن اشاره به یگانها حاضر در زلزله رخ داده گفت: یگانهای حاضر در زلزله  ضمن مراقبت های مرزی در اولین ساعات حادثه زلزله به کمک مردم آمدند که در کل  بیش از 4500 نفر از کارکنان  پرسنل ارتش در جهت خدمت رسانی در جهت کمک به مردم تلاش کردند  که در راس آنها پادگان ابوذر با تمام توان و نیرو به کمک زلزله زدگان شتافت.

 امیر جهانشاهی در پایان این مهم که ارتش جمهوری اسلامی ایران مردمی ترین ارتش در دنیاست گفت: برای ارتش تفاوتی ندارد که جنگ باشد یا حوادث و بلایای طبیعی ، چرا که ارتش با وجود روحیه و توان روز افزون خود در هر لحظه توانایی مقابله با هرگونه تهدید و حوادثی همچون زلزله را دارد و دست از هیچ تلاش و کوششی  برنخواهد داشت.

لازم به ذکر است: مراسم تجلیل از امداد گران ایثارگر در زلزله غرب کشور با حضور امیران و فرماندهان حاضر در زلزله اخیر ،فرماندار شهرستان سرپلذهاب و 450 نفر از پرسنل یگانها در سطح منطقه ، در سالن همایش های کوی سازمانی در پادگان ابوذر برگزار و به همین مناسبت از تعدادی از فرماندهان و پرسنل کادر و وظیفه که در امیر یاری رسانی و کمک به زلزله زدگان حاضر شدند با اهدای لوح سپاس و هدایای به رسم یادبود از آنان تجلیل بعمل آمد. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها