20. اسفند 1396 - 10:32   |   کد مطلب: 215274
استاندار کرمانشاه گفت: با وجود پایین بودن شاخص فضای کسب و کار در استان، با این حال اشتیاق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در کرمانشاه رو به افزایش است که این خود موضوع امیدوارکننده ای محسوب می شود.

به گزارش بازی دراز، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند روز شنبه در نشست اتاق اصناف کرمانشاه اظهار کرد: بخش عمده ای از اشتیاق سرمایه گذاران برای حضور در استان به دلیل وجود سرمایه های انسانی و اجتماعی این دیار است.

وی با بیان اینکه اقتصاد قوی باعث امنیت می شود، گفت: کشورهایی که صاحب ثروت، سرمایه و ثبات هستند، از جنگ اجتناب می کنند. 

بازوند افزود: نقطه عطف منافع کرمانشاه را باید موضوع اقتصاد تلقی کنیم چرا که مسائل اقتصادی ریشه بسیاری از مشکلات استان بوده و در شرع مقدس نیز مسائل معیشتی مردم از اصلی ترین اولو‌یت هاست.

استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار حضور پررنگ تر اصناف در بازار شد و گفت: مدت زمان تعطیلی واحد‌های صنفی در طول 24 ساعت نسبت به میانگین کشوری بالاتر است و این مساله از موانع رونق محیط کسب و کار در استان محسوب می شود.

وی همچنین با تاکید بر پیگیری حل برخی از مشکلات اصناف استان، گفت: درخواستها و مطالبات اصناف را نیز برای بهبود وضعیت اشتغال و رونق کسب و کار حتما مدنظر خواهیم داشت.

بازوند در ادامه یکی از ظرفیتهای استان را موضوع گردشگری عنوان و اظهار کرد: این ظرفیت بزرگ قابلیت آن را دارد که اقتصاد کرمانشاه را متحول کند. 

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن روز ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: میلاد حضرت فاطمه (س) روز میلاد همه پاکیها و خوبیهاست و از شادترین روزهای تقویم تاریخ است.

وی یادآور شد: حضرت زهرا (س) از دل خانه ساده ی امیرالمؤمنین (ع) فرزندان بزرگی تربیت کرد که تا همیشه تاریخ چراغ راه بشریتند.

بازوند در پایان گفت: ویژگی های فطری و ذاتی بانوان باعث شده که بانوان در برخی عرصه ها، مثل زمینه های تربیتی و پرورشی موفق تر از مردان باشند، ضمن اینکه ویژگی های مدیریتی زنان نیز مشروط به دارا بودن علم، تجربه و قابلیت، می تواند در بسیاری از فعالیت های اجتماعی و اقتصادی موفقیت را برای زنان به همراه داشته باشد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از بانوان شاغل در اصناف استان، از استاندار کرمانشاه نیز به پاس تلاشهای وی در رسیدگی به امور زلزله زدگان استان قدردانی شد.

هم اکنون در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه، 52 هزار واحد صنفی دارای پروانه و حدود 6 هزار بدون پروانه وجود دارد. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها