20. اسفند 1396 - 10:31   |   کد مطلب: 215273
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: کمک رسانی مردم به زلزله زدگان غرب استان مظهر و جلوه وحدت و همدلی بود که به خوبی به منصه ظهور رسید.

به گزارش بازی دراز،  آیت الله مصطفی علما روز شنبه در آئین اهدای جهیزیه به 205 نوعروس شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب افزود: علاوه بر کمک رسانی مردم به زلزله زدگان، سپاه نبی اکرم (ص)، نیروهای نظامی و انتظامی کرمانشاه و امام جمعه سرپل ذهاب، یک لحظه این منطقه را ترک نکردند و حضوری موثر داشتند.

وی با بیان این که سفر ویژه و پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناطق زلزله زده غرب کرمانشاه، روح تازه و ویژه ای در امدادرسانی به زلزله زدگان دمید ، اظهار داشت: سفر رهبری به مناطق زلزله زده، عزم، اراده و اهتمام مردم و مسئولان در خدمت رسانی به مردم مصیبت زده این مناطق را بیشتر کرد.

آیت الله علما افزود: این که رهبر معظم انقلاب اسلامی با سفر به مناطق زلزله زده فرمودند که 'من فکرم راحت نیست' بیانگر این واقعیت است که شخص اول نظام پیگیر رفع مشکل زلزله زدگان هستند.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه نیز گفت: زلزله سرپل ذهاب همه مردم ایران را اندوهگین کرد و به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی این واقعه همبستگی، وحدت، توکل، صبر و توجه به خدا را در پی داشت.

سردار سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی بیان کرد: یکی از مهمترین بسترها و همبستگی، وحدت بین اقوام مختلف و توجه و پیگیری کار مردم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و توجه مردم سراسر کشور بر آلام مردم زلزله زده بود.

وی اضافه کرد که سپاه و قرارگاه محرومیت زدایی با تامین جهیزیه به 205 نوعروس سرپل ذهاب دست به کار بزرگی زدند و در این راستا به هر زوج مبلغ 30 میلیون ریال اهدا شد و همانند این آئین را برای 185 زوج در روزهای آینده در شهرستان ثلاث باباجانی برگزار خواهیم کرد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها