20. اسفند 1396 - 10:30   |   کد مطلب: 215272
استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه رسیدگی به وضعیت اشتغال و کاهش آمار بیکاری از اولویت های استان است، گفت: عملکرد کارگروه اشتغال رضایت بخش نیست و انتظار می رود که این وضعیت بهبود پیدا کند.

به گزارش بازی دراز، ، هوشنگ بازوند عصر شنبه در جلسه کارگروه اشتغال که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، با تاکید براینکه عملکرد اجرایی ضعیف، آمار بیکاری را افزایش می دهد از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست در راستای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و همچنین اشتغال مناطق زلزله زده تلاش کنند.
وی با تاکید براینکه باید پرداخت وام مناطق زلزله زده به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، افزود: سازمان های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید به وعده های داده شده و وظایف محول شده در زمینه رسیدگی به اشتغال زلزله زدگان عمل کنند.
بازوند با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات در مناطق زلزله زده، ادامه داد: همه تلاش ها باید در راستای جذب 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای استان صرف شود تا برگشت نخورد.
در ادامه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از اختصاص 732 میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به استان در مرحله نخست خبر داد که تاکنون بیش از 200 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
به گفته داود یاوری، پیش بینی می شود این طرح ها برای نزدیک به چهار هزار نفر اشتغال ایجاد کند که بیشترین آنها مربوط به شهرستان گیلانغرب است.
وی افزود: به همین منظور 19 کمیته فنی تشکیل شده و از پیش بینی مجموع یک هزار و 85 طرح، تا به امروز حدود 771 پرونده به مبلغ سه هزار و 702 میلیارد و 530 میلیون ریال به بانکها ارسال شده است.
یاوری، بیشترین اشتغالزایی در نظر گرفته این طرح ها را با 920 شغل برای شهرستان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری مناطق زلزله زده 6 هزار میلیارد ریال است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای یک هزار واحد تولیدی با 30 هزار نفر اشتغالزایی است.
استان کرمانشاه با بیش از 25 درصد نرخ بیکاری در پاییز امسال بیشترین نرخ بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها