20. اسفند 1396 - 10:00   |   کد مطلب: 215266
ارتش سوریه به عناصر دو گروه تروریستی ارتش آزاد و تحریر الشام موجود در محله القدم دمشق 48 ساعت فرصت داد تا این منطقه را ترک کنند.

به گزارش بازی دراز، رسانه های نزدیک به تروریست ها امروز (یکشنبه) اعلام کردند که ارتش سوریه به عناصر گروه های ارتش آزاد و جبهه تحریرالشام (النصره) 48 ساعت مهلت داده تا با پیوستن به روند آشتی و یا خروج به سمت استان ادلب اقدام کنند.

برخی فعالان فضای مجازی اعلام کردند که این دو گروه تروریستی با خروج از محله القدم به مقصد ادلب موافقت کرده اند.

محله القدم دمشق یکی از محله های قدیمی در جنوب پایتخت سوریه است که محله های کفرسوسه، المزه، سبینه، المیدان، داریا و حجرالاسود آن را احاطه کرده اند و دروازه جنوبی شهر دمشق به شمار می رود.

یگان های ارتش سوریه در 13 روز گذشته توانسته اند شهرک ها و مناطق سقبا، حموریه، اوتایا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حمل و نقل، مزارع العب و بیت نایم را از دست تروریست ها در غوطه شرقی بازپس گیرند. 

نیروهای سوری در روزهای اخیر در محورهای مختلف غوطه شرقی پیشروی خوبی کردند و شماری مزرعه و شهرک را در محور حرستا و دوما پاکسازی کردند و تعدادی از مناطق مختلفی که در تسلط تروریست ها بود، تاکنون آزاد شده است. 

روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی واقع در استان ریف دمشق ادامه دارد و تروریست‌ها نیز در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند. 

ارتش و نیروهای همپیمان سوریه با آغاز عملیات علیه تروریست ها در دو هفته اخیر بیش از 50 درصد از مناطق تحت کنترل آنان را در غوطه شرقی آزاد کردند. 

گروه های تروریستی مستقر در غوطه شرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و گلوله های خمپاره هدف قرار داده اند که تاکنون در اثر این اقدام تروریستی تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و یا زخمی شده اند. 

این حملات همچنین به وارد شدن خسارت هایی به اموال شهروندان سوری و زیرساخت های عمومی پایتخت سوریه منجر شده است. 

برخی از شهرک ها و مناطق غوطه شرقی در استان ریف دمشق محل حضور تروریست های تکفیری است که از آن جا اقدام به شلیک گلوله های خمپاره و موشک به مناطق مسکونی شهر دمشق و حومه آن می کنند. 

قطعنامه سازمان ملل برای برقراری آتش بس 30 روزه در سوریه از شنبه گذشته در سراسر این کشور به اجرا درآمده است؛ در این قطعنامه تصریح شده که پایان دادن به درگیری ها شامل عملیات نظامی علیه 'داعش'، 'القاعده' و 'جبهه تحریرالشام'( النصره) و سایر گروه های تروریستی نمی شود. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها