19. اسفند 1396 - 9:09   |   کد مطلب: 215250
مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، چهارشنبه سوری را یک سنت ملی و از جشن های کهن ایرانیان توصیف کرد و گفت: مردم بویژه نوجوانان و جوانان با برگزاری این جشن در بستری سالم، مانع سوءاستفاده افراد و عناصر فرصت طلب و هنجارشکن شوند.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: چهارشنبه سوری از جمله جشن ها و آیین های دیرینه این مرزوبم است که آحاد مردم باید ضمن به رسمیت شمردن آن، همواره در جهت هرچه باشکوه تر و بدون دغدغه برگزار شدن این جشن تلاش کنند.
وی گفت: متاسفانه طی سالهای گذشته تاکنون، عده ای به ظاهر انجام تفریح و جشن و شادی، با سوء استفاده و فرصت طلبی، دست به یکسری هنجارشکنی ها و مزاحمت هایی می زنند تا از این طریق فضای حاکم بر کشور را مخدوش و ناآرام کنند و ملت ایران را نزد افکار عمومی و بویژه در عرصه بین المللی بی منطق جلوه دهند.
به گفته دعایی، نوجوانان و جوانان باید به مانند همیشه آگاه و هوشیار عمل کرده تا ضمن برگزاری مراسم و جشنی باشکوه، از هرگونه رخداد ناشایسته نیز جلوگیری کنند. 
مدیر مسئول روزنامه اطلاعات همچنین به مسئولان ذیربط توصیه کرد که زمینه و بسترهای لازم را با اختصاص مکان های برای برگزاری این جشن فراهم سازند تا خانواده ها بدون دغدغه چهارشنبه سوری را سپری کنند.
دعایی در عین حال به جوانان و همه علاقه مندان حضور و مشارکت در جشن و آیین چهارشنبه سوری توصیه کرد که ضمن رعایت اصول ایمنی و توجه به هشدارها و عواقب خطرات استفاده از مواد محترقه و منفجره خطرناک، با همدلی و همراهی با مسئولان و نهادهای مسئول مانع سوءاستفاده افراد غیر شوند.
این روزنامه نگار و فعال رسانه ای تصریح کرد: نوجوانان و جوانان باید به مانند گذشته های دور، ضمن به رسمیت شناختن آیین چهارشنبه سوری، رعایت حال خانواده ها بویژه افراد بیمار و سالخورده را در این جشن ملی مدنظر قرار دهند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها