17. اسفند 1396 - 9:25   |   کد مطلب: 215233
امام جمعه کنگاور گفت: باید از مادران و همسران شهدا تکریم و قدردانی شود زیرا آنها الگویی بی‌بدیل برای زنان جامعه امروز ما هستند.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام علی محمد لروند روز چهارشنبه در مراسم تکریم از خانواده شهدا که در سرسرای علامه طباطبایی کنگاور برگزار شد، با تبریک میلاد حضرا زهرا (س) افزود: حضرت زهرا (س) الگوی زنان عالم است و خداوند سوره کوثر را برای این بانوی بزرگ نازل کرد و در قیامت انسان‌ها به ‌وسیله حضرت فاطمه (س) شفاعت می‌شوند.
امام ‌جمعه کنگاور با اشاره به فرموده حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر این ‌که از دامن زن، مرد به معراج می ‌رود، اظهار داشت: الگوی عملی مادران و همسران شهدای جامعه برگرفته از سیره حضرت زهرا (س) است و مادران شهدا در دامان پاک خود شیرمردانی را پرورش دادند که با خون خود درخت تناور انقلاب را آبیاری کردند و در تهاجم دشمن مانند دژی مستحکم از آب ‌و خاک خود دفاع کردند.
وی در پایان با اشاره به این ‌که مادران و همسران شاهد و ایثارگر در برابر مسائل و مشکلات با ایثار خود همیشه ایستادگی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این عزیزان با از خودگذشتگی و ایثار در جامعه الگویی بی نظیر و بی‌بدیل هستند و زنان جامعه امروز درس‌های بزرگی را می‌توانند در زندگی خود از این عزیزان بیاموزند.
در پایان این مراسم از مادران شهدای مدافع حرم سجاد حبیبی و مراد عباسی فر و شهیده شاخص ملی طیبه السادات موسوی زمانی و هاجر و قجر قوره جیلی تقدیر به عمل آمد.
این مراسم در آستانه روز شهید و میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) با مشارکت بنیاد شهید و سپاه پاسداران و با حضور مسئولان محلی کنگاور، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران این شهرستان برگزار شد.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها