17. اسفند 1396 - 9:23   |   کد مطلب: 215230
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از پرداخت 900 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به پنج هزار و 140 نفر از مددجویان این نهاد در 11 ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

به گزارش بازی دراز، حسین خدرویسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تسهیلات برای مشاغل خرد و خانگی پرداخت شده تا برخی از مستمری بگیران کمیته امداد از لحاظ مالی مستقل شده و افراد جدیدی جایگزین آن ها شوند.
وی ادامه داد: این افراد تنها مستمری ماهانه آن ها قطع می شود ولی از سایر خدمات کمیته امداد در زمینه های درمانی، بهداشتی، مسکن، فرهنگی، مذهبی، آموزشی و ... برخوردار و همچنین فرزندان زنان سرپرست خانوار می توانند از طرح ایتام و محسنین (حمایت افراد خیر از یتیمان تحت پوشش) استفاده کنند.
خدرویسی یادآور شد: هم اکنون 74 هزار و 199 خانوار با جمعیتی بالغ بر 163 هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه قرار دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: 12 هزار و 500 نفر از مددجویان ما دانشجو و دانش آموز و هفت هزار و 500 نفر نیز از ایتام هستند.
وی در ادامه مجموع مستمری پرداختی به مددجویان کمیته امداد در بهمن ماه را 153 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: میزان مستمری پرداختی با توجه به تعداد افراد خانوارها تعیین می شود.
خدرویسی گفت: هم اکنون مستمری پرداختی به خانوار یک نفره یک میلیون و 935 هزار ریال، 2 نفره سه میلیون و 400 هزار ریال، سه نفره چهار میلیون و 650 هزار ریال، چهار نفره 6 میلیون و یک صد هزار ریال و پنج نفره نیز 6 میلیون و 925 هزار ریال است.
وی اظهار کرد: مستمری افراد زیرپوشش کمیته امداد سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد اما هنوز میزان دقیق آن اعلام نشده است.
وی همچنین میانگین کمک های جمع آوری شده از محل صندوق صندقات، زکات، نذورات و ... در استان کرمانشاه را کمتر از چهار میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: این در حالیست که هزینه های کمیته امداد در ماه به بیش از 200 میلیارد ریال می رسد.
خدرویسی در پایان و با بیان اینکه ایتام زیرپوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) استان کرمانشاه بیش از 20 هزار حامی دارند، گفت: در این خصوص رتبه اول کشور را داریم.
استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود یک میلیون نفر آن در شهر کرمانشاه (مرکز استان) سکونت دارند.
حدود 150 هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه هم اکنون از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره مندند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها