17. اسفند 1396 - 9:18   |   کد مطلب: 215228
چین و تایوان در اعتراضاتی جداگانه سیاست ها و راهبردهای ژاپن در دریای شرقی و تاکید توکیو بر مالکیت بر جزایر مورد منازعه در این منطقه را مورد انتقاد قرار دادن

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز پنحشنبه ایرنا از تارنمای چاینا ارگ، وزارت آموزش و پرورش ژاپن تصمیم گرفته است این کشور را در برخی از متون درسی جدید مالک جزایر دیایویو در دریای شرقی معرفی کند.

سال هاست که ژاپن در تلاش است تا متون درسی مدارس در سطوح مختلف را تغییر داده و جزایر منطقه ای در دریای شرقی را از آن این کشور معرفی کند.

این کشور پیش از این هم در برخی از مواد درسی تجدید نظر و تصریح کرده که جزایر دوکدو در دریای شرقی نیز که در اختیار کره جنوبی است به ژاپن تعلق دارد.

گینگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه ای در پکن با اشاره به تجدید نظر در متون درسی گفت تفاوتی ندارد که توکیو چه کارهایی صورت می دهد مهم اینجاست که این جزایر به چین تعلق دارد و دیایویو از آن چین است.

وی افزود جزایر مورد منازعه دیایویو در دریای شرقی چه ژاپن بخواهد و چه نخواهد متعلق به چین است و توکیو نمی تواند این حقیقت را تغییر دهد.

همزمان وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای از اقدامات نظامی ژاپن در این منطقه و در اطراف جزایر دیایویو انتقاد کرده و افزوده است رسما به توکیو در مورد اخیر تعقیب کشتی های ماهیگیری تایوان توسط گشتی های دریایی آن کشور اعتراض کرده است.

تایوان می گوید شواهد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد گشتی های ژاپن به سمت کشتی های ماهیگیری تایوان یورش برده و از تجهیزات آب پاش برای خارج کردن آنها از اطراف این منطقه استفاده کرده اند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها