17. اسفند 1396 - 9:17   |   کد مطلب: 215227
روزنامه واشنگتن پست نوشت:شواهد جدید در پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا حاکی از آن است که تیم ترامپ در تلاش برای ایجاد کانال ارتباطی مخفی با کرملین بوده است.

به گزارش بازی دراز،  به نقل از روزنامه واشنگتن پست، براساس شواهدی که «رابرت مولر» بازپرس ویژه این پرونده در دست دارد، «اریک پرینس» بنیان‌گذار شرکت امنیتی بدنام «بلک واتر» یک هفته پیش از مراسم تحلیف ترامپ با یک مقام روس دیدار کرده تا کانالی مخفی میان دولت کرملین و دولت جدید آمریکا ایجاد کند.
پرینس با «کیریل دیمیتریف» که رئیس یک بنیاد مالی دولتی و از نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است در مجمع الجزایر سیشل در شرق آفریقا ملاقات کرده است.
«جرج نادر» تاجر لبنانی-آمریکایی که هماهنگ کننده این ملاقات بوده، اعتراف کرده که این دیدار از پیش برنامه ریزی شده بود، اما پرینس خود مدعی است که به صورت اتفاقی روی داده است.
براساس این گزارش، جرج نادر فردی شناخته شده برای ترامپ بوده و پس از به قدرت رسیدن او نیز بارها به کاخ سفید آمد و شد داشته است.
اهمیت نادر در پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا با توجه به تحقیقات مربوط به احتمال کمک مالی از سوی کرملین برای تبلیغات انتخاباتی ترامپ، دوچندان می شود.
واشنگتن پست همچنین به نقل از برخی مقام های آمریکایی، اروپایی و اماراتی افزود: برخی از مقام های امارات متحده عربی نیز در برنامه ریزی این ملاقات نقش داشته و هدف آنها تلاش برای جلب نظر روسیه برای محدود کردن ارتباط با ایران از جمله در مورد سوریه بوده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها