15. اسفند 1396 - 9:48   |   کد مطلب: 215209
امام جمعه پاوه گفت: مردم منطقه اورامانات در طول چهار دهه گذشته با حکمت و هوشیاری حرکت کرده اند.

به گزارش بازی دراز،  ماموستا مُلا قادر قادری روز دوشنبه در همایش تکریم روحانیون شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات ارشاد اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، از صبر، استقامت و همراهی مردم این شهرستان با مسئولان و نظام قدردانی کرد. 
او از تمام کسانی که با قلم و قدم و حضور خود در پاسداری از انقلاب و حفظ نظام اسلامی، ایجاد امنیت و ترسیم راه اعتدال و میانه روی و دعوت به وحدت و همدلی تلاش کردند، قدردانی نمود. 
امام جمعه پاوه به تاریخ و عمر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در 39 سال گذشته، مملکت و دیار ما اورامانات به خاطر مرزی بودنش، شاهد حضور و تولد صدها و بلکه هزاران فتنه و آشوب بوده است.
ماموستا قادری افزود: مردم آگاه و همیشه در صحنه ما در تمام میدان ها با بصیرت و هوشیاری، آبرومندانه از این فتنه ها گذر کردند.
امام جمعه پاوه به چهار حادثه و رویداد از جمله زلزله استان کرمانشاه، همه پرسی اقلیم کردستان عراق، اعتراضات خیابانی کشورمان و 22 بهمن در چهار ماه اخیر اشاره کرد و گفت: مردم پاوه و اورامانات در این حوادث و رویدادها نیز سرافراز و سربلند بیرون آمدند. 
وی تصریح کرد: مردم، روحانیت، مسئولان و ارگان ها و نهادهای ما در هر چهار رخداد آبرومندانه عمل کردند. 
ماموستا قادری افزود: روحانیت ما در هر گفتار و کردار که وحدت شکن بوده و وحدت شکن باشد، در حد توان و امکان ایستاده و بعضا به بزرگان نظام توسل کرده اند.
امام جمعه پاوه با اشاره به سناریو سران استکبار در اواخر سال 59 مبنی بر اختلاف بین شیعه و سنی به منظور مقابله با انقلاب اسلامی گفت: پیام حضرت امام (ره) در آن برهه مبنی بر ضرورت وحدت شیعه و سنی نشان داد روحانیت سنی و شیعه و رهبران این نظام آگاه هستند. 
ماموستا قادری تصریح کرد: آنچه در یمن و سوریه می گذرد همان نفاقی بود که اواخر سال 59 کسینجر وزیر خاجه وقت امریکا آن را ترسیم کرد که ظاهرا ایران دچار آن نشد اما مردم عراق، سوریه و یمن به آن گرفتار شدند.
امام جمعه پاوه یادآوری کرد، درعصری که ما زندگی می کنیم، محراب های مساجد، روحانیون و علمایی را لازم دارند که مجهز به پنج سلاح علم و دانش، اخلاق، ایمان به هدف، اعتدال و میانه روی و زمانه شناسی باشد. 
وی افزود: اگر در این عصر که هر رسانه ای را که رصد می کنیم، جنگ و خونریزی و مشکلات است، هوشیار نبوده و به این پنج اسلحه مجهز نباشیم، قطعا ما هم در آینده مشکل خواهیم داشت.
امام جمعه پاوه با اشاره به اهمیت مرز شوشمی در منطقه اورامانات خطاب به مسئولان گفت: اجازه ندهید مرز شوشمی بسته شود، چرا که مردم ما فقیر هستند و از طریق کوله بری از این مرز امرار معاش می کنند.
در این همایش فرمانده قرارگاه نجف، فرماندار و جمعی از مسئولان پاوه و ائمه جمعه و روحانیون این شهرستان حضور داشتند.
در این همایش گروه های مولودی خوانی به اجرای برنامه پرداختند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها