15. اسفند 1396 - 9:46   |   کد مطلب: 215208
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: امروز نسل جوان نیازمند پیوند عمیق علم و اندیشه با معرفت اسلام است و زمینه‌ساز این پیوند، پاسداری از خون شهداست.

به گزارش بازی دراز،  دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا روز دوشنبه در دومین کنگره بزرگ شهدای دانشجوی استان کرمانشاه در سالن اجتماعات فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی افزود: امروز جهت گیری انقلاب اسلامی به برکت شهدای والامقام در مسیر استقلال و نوآوری در فضای سیاسی و دیپلماسی بین‌المللی است.
او گفت: دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران امروز مفتخر به پایداری در مسیر انقلاب و پیوند علم و معرفت است و در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب، با اقتدار ادامه دهنده راه شهدا هستیم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه در مسیر مجاهدت علمی نیازمند تلاش جهادی دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی است، گفت: دانشگاه باید جبهه علمی باشد و در خط مبارزه با استکبار، همه افراد تلاش کنند.
دکتر اعلمی آل آقا در ادامه با بیان اینکه لجستیک پژوهشی دانشگاه نیازمند حمایت همه مسئولان است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش جهادی همه مسئولان است.
وی تأکید کرد: ما به دنبال آن هستیم تا پیوند علم و دین را در نهایت اوج ببینیم و جبهه علمی همانند جبهه نبرد با استکبار تقویت شود.
دکتر اعلمی آل آقا خواستار تخصیص اعتبارات لازم پژوهشی به دانشگاه شد و بیان کرد: شهدای دانشجو افتخار دانشگاه رازی هستند.
استان کرمانشاه 2میلیون نفر جمعیت دارد که در دفاع مقدس 9هزار و 800 شهید والامقام تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده است، همچنین 14 مدافع حرم از این استان در دفاع از حریم آل الله به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
از مجموع شهدای استان کرمانشاه، 75 علم افراشته عزت و غیرت در سنگر علم و دانش و دانایی به مقام والای شهادت نائل آمدند.
در دومین کنگره بزرگ شهدای دانشجوی استان کرمانشاه همچنین از کتاب 'کودک و جنگ' نوشته دکتر 'تورج زینی وند' و دکتر 'عابدی' و نیز از کتاب 'تصویر آخر' زندگی‌نامه شهیده 'طیبه سادات زمانی' رونمایی به عمل آمد.
در این مراسم از دکتر زینی وند و دکتر عابدی تقدیر به عمل آمد.
همچنین در این مراسم از خانواده معظم شهدای والامقام شهید طیبه سادات زمانی گودینی، شهید سلمان نقش‌بندی و شهید حمزه جهان بیگی تجلیل به عمل آمد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها