14. اسفند 1396 - 12:05   |   کد مطلب: 215196
فرماندار قصرشیرین، از اختصاص 6 هزار میلیارد ریال برای بازسازی تاسیسات و امور زیربنایی این شهرستان که در جریان زلزله 7 و سه دهم ریشتری 21 آبان و پس لرزه های ناشی از آن آسیب دیدند، خبر داد.

به گزارش بازی دراز، فرامرز اکبری روز یکشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی احداث یک باب مسجد در روستای فتاح بگ از توابع بخش مرکزی قصرشیرین، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان زلزله اخیر علاوه بر واحدهای مسکونی روستایی و شهری، به تاسیسات و امور زیربنایی نیز آسیب های جدی وارد شد.

وی اظهار کرد: در جریان زلزله 21 آبان، سه مسجد روستاهای طهماسب، فتاح بگ و سید ایاز از توابع بخش مرکزی قصرشیرین تخریب و 26 مسجد روستایی و شهری نیز بین 20 تا 40 درصد دچار خسارت شد.

فرماندار قصرشیرین گفت: اعتبار مورد نیاز برای احداث مسجد روستای فتاح بگ، از محل طرح توسعه آبادانی روستا، توسط سپاه سپاسداران ناحیه مقاومت قصرشیرین تامین شده است.

اکبری، اعتبار اولیه برای اجرای این طرح با زیربنای 150 متر مربع را یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در صورت نیاز به اعتبار بیشتر، هزینه های آن از محل بازسازی و کمک های خیران تامین شود.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، طرحی را در قالب توسعه روستایی هم اکنون در دست اجرا دارد که احداث مسجد روستای فتاح بگ نیز در قالب این طرح عملیاتی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد کار تعمیر دیگر مساجد شهرستان نیز از محل اعتبار ستاد بازسازی شهرستان و مساعدت های خیران انجام شود.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها