9. اسفند 1396 - 14:45   |   کد مطلب: 215115
بازی دراز1404:معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال پیک نوروزی نداریم اعلام کرد: با تصمیم وزیر آموزش و پرورش داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می‌شود.

به گزارش بازی دراز، رضوان حکیم زاده در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: پس از وقوع زلزله آبان ماه در این شهرستان تداوم حیات کار تربیتی در آموزش و پرورش امری با ارزش و مهم است که با همت بلند فرهنگیان محقق شده است.   

وی کودکان را سرمایه های ایران زمین دانست و گفت: ما به آموزش و پرورش اعتقاد داریم که تک تک کودکان را صاحب کرامات ذاتی کرده است، در این میان انتظار داریم کودکان براساس دارایی های هوش و یا ثروت خانوادگی و... طبقه بندی نشوند.

 

معاون وزیرکشور افزود: امسال پیک های نوروزی در دستورالعمل حذف کردیم به این دلیل که در تعمق و تثبیت یادگیری نقشی نداشتند لذا تصمیم گرفته شد از طریق جایگزینی طرح عید و داستان که شامل داستان نویسی،داستان گویی و داستان خوانی است کتاب را به دنیای کودکان برگردانیم.

 

وی بیان داشت: از طریق داستان، دانش آموزان مهارتهای خواندن، نوشتن ،ابراز وجود ، قوه تخیل و خلاقیت و پرورش پیدا می کنند و تنوع علایق و سلایق شان به رسمیت شناخته می شود.

 

رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب در ادامه گفت: در شهرستان سرپل ذهاب 17 هزار نفر دانش اموزدر 788 کلاس اموزشی و 221 فضای آموزشی مشغول فعالیتهای تربیتی و پرورشی بودند.

روح اله عباسیان افزود: در زلزله اخیر 59 مدرسه سرپل ذهاب بصورت کامل تخریب شد و مابقی از 20  تا 100 درصد دچار خسارت شدند و علاوه براز بین رفتن فضای آموزشی تجهیزات آموزشی هم ازبین رفته است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود در بعد زلزله در تاریخ 8 آذر ماه تمامی مدارس شهرستان بازگشایی شدند و به نحوه شایسته ادامه فعالیت اموزشی را نیزبصورت تک شیفت ، دو شیفت و سه شیفت از سر گرفتند.

 

وی گفت: در اثر زلزله اخیر79 نفر دانش اموز و 2 نفر از فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان جان خود را ازدست دادند و یک هزار و 420نفر دانش اموز و 320 نفر فرهنگی نیز مصدوم شدند.

 

عباسیان در پایان یاداور شد: فرهنگیان با خاطری آزرده سنگر تعلیم و تربیت را در زمان بحران زلزله خالی نگذاشتند و این بسی جای تقدیر از جامع فرهنگیان ایثارگر شهرستان دارد.

انتهای پیام/*

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها