3. اسفند 1396 - 12:17   |   کد مطلب: 214948
بازی دراز1404: یازدهمین گردهمایی راهنماییان گردشگری کشور به منظور کسب تجربه و آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری کرمانشاه روز سه شنبه در تکیه معاون الملک این شهر آغاز شد.

به گزارش بازی دراز، مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: این گردهمایی با حضور 450 نفر به مدت چهار روز و با هدف آشنایی بیشتر گردشگران با جاذبه های گردشگری استان برگزار می شود.

مهدی خالوندی افزود: آشنایی گردشگران با جاذبه های معنوی، تاریخی و فرهنگی کرمانشاه می تواند در معرفی و رونق بیشتر گردشگری کرمانشاه و افزایش سفر تورهای مسافرتی به استان تاثیرگذار باشد.او سفر به سرپل ذهاب، کنگاور، صحنه، منطقه اورامانات و گردش در سطح شهرها را از مهم ترین برنامه های شرکت کنندگان در این گردهمایی اعلام کرد و گفت: استفاده از تجربیات اعضای انجمن راهنماییان گردشگری در راستای عملکرد بهتر برای جذب گردشگر به استان را از مهم ترین اهداف اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام کرد.
ور اظهار داشت : سرپلذهاب به واسطه یک شهر تایخی و راهبردی در تاریخ های کهن دارای کتیبه ها و نقش برجسته های مهمی است که با توجه به این مهم  سعی شده است مناطق تاریخی سرپلذهاب بیشتر از پیش معرفی شود.


استان کرمانشاه با حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

در استان کرمانشاه تاکنون بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده که بیش از 2 هزار و 200 اثر آن ثبت ملی شده است.

کتیبه داریوش هخامنشی در شهر بیستون تنها اثر جهانی کرمانشاه به شمار می رود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها