3. اسفند 1396 - 11:41   |   کد مطلب: 214947
فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: میدان‌داری علمای اهل سنت و تشیع حاضر در مناطق زلزله‌‌زده دسیسه دشمن در تفرقه‌افکنی در این مناطق را خنثی کردند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی در همایش پرچم‌داران وحدت و بصیرت که امروز در مجتمع بعثت برگزار شد با تشکر از علمای شیعه و اهل سنت شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، اسلام‌آباد غرب، گیلانغرب و ثلاث‌باباجانی که در جریان زلزله با وجود مشکلاتی با صحبت خود تسکینی بر مشکلات و درد مردم بودند اظهار داشت: این علما آرامش و صبر را در مردم مصیبت‌دیده گسترش دادند و مشکلات حاشیه‌ای را با میدان‌داری و صحبت‌ها در فضای خاصی که وجود داشت رفع کردند.

ریحانی با بیان اینکه دشمنان در فضای خاص زلزله به دنبال ایجاد فضای نامناسب در منطقه بودند گفت: در زلزله‌های گذشته حتی زلزله بم با 40 هزار کشته این موضوع مطرح نبود اما دشمن در این زلزله از طریق فضای مجازی به دنبال ایجاد تفرقه بود و موضوعاتی از جمله عدم رسیدگی به روستاهای سنی‌نشین از طرف آن‌ها مطرح می‌شد اما علمای اهل‌سنت و شیعه این مشکلات را رفع کردند.

وی با اشاره به 40 سالگی انقلاب عنوان کرد: با تمام تلخی و شیرینی که بر انقلاب گذشت چنانچه عملکرد انقلاب مورد بررسی قرار گیرد استقلال، علم، امنیت، مردم سالاری و پیشرفت از ویژگی‌های این انقلاب است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: در بسته نخست ارزش‌های عمومی قابل اهمیت برای مردم استقلال، امنیت و علم قرار دارد گفت: در بعد استقلال اعلام می‌شود که تحت استعمار هیچ بیگانه‌ای نیستیم و کسی نمی‌تواند از نظر سیاسی ما را زیر سؤال ببرد.

ریحانی با بیان اینکه اکنون در روابط سیاسی داخلی و خارجی به داخل متکی هستیم و استقلال ما منحصر به فرد است افزود: در دنیا کشوری که شرقی یا غربی نباشد وجود ندارد و در قبل از انقلاب تمام کشورها غرب و شرق بودند اما ما اکنون استقلال سیاسی داریم.

وی با اشاره به اینکه کشور قبل از انقلاب از جایگاه علمی مناسبی برخوردار نبود بیان کرد: امروز می‌توانیم ادعا کنیم کشور از نظر شتاب علم در خاورمیانه جایگاه نخست و در دنیا جایگاه یازدهم را دارد.

ریحانی با بیان اینکه کشور با تمام چالش‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دارای امنیت کامل است گفت: ایران با وجود تمام اتفاقات خاورمیانه و وجود کشورهای ناامن در منطقه دارای اقتدار امنیتی است که با امنیت متفاوت است زیرا سوئیس کشوری امن است و مشکل امنیتی ندارد اما ایران اسلامی با وجود بحران‌های منطقه‌ای امنیت دارد که این اقتدار امنیتی نامیده می‌شود.

وی افزود: چندی پیش در منطقه اورامانات گروه‌های فریب‌خورده داعش قصد استقرار در منطقه را داشتند و با ساماندهی آمدند  و برنامه‌ریزی کرده بودند که در منطقه بمانند و مشکلات بسیاری ایجاد کنند اما نیروهای مسلح اجازه ندادند و با اقتدار نیروی سپاه کشته و اسیر شدند.

ریحانی با اشاره به اینکه بخش بسیاری از امنیت را مدیون علمای اهل سنت و تشیع هستیم گفت: این علما فضایی را ساختند که مردم  چند هزار نفری برای کمک به نیروهای مسلح اعلام آمادگی کردند و امروز که گروه منحرف داعش جغرافیا و حکومتی در دست ندارد وبا افتخار از این پیروزی صحبت می‌کنیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه بخش زیادی از ترفندهای دشمن با محوریت علمای اهل سنت از بین رفت افزود: اکنون نیازمند استمرار امنیت و استقلال و حضور اثربخش در منطقه هستیم و استمرار این امنیت مسئولیت بزرگ علما و روحانیون است و چند انسان فریب‌خورده نمی‌توانند امنیت پایدار موجود را خدشه‌دار کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها