3. اسفند 1396 - 11:09   |   کد مطلب: 214939
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: انتظار می رود بارش های پراکنده باران از عصر امروز (پنجشنبه) در نقاط مختلف استان آغاز و تا اواسط روز شنبه (5 اسفند) ادامه داشته باشد.

به گزارش بازی دراز، علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: فعالیت این سامانه بارشی مانند سامانه قبلی نیست و عموما بارش ها در اکثر مناطق روز شنبه آینده به صورت مقطعی و پراکنده خواهد بود.
وی ادامه داد: از دیگر پیامدهای ورود این سامانه بارشی به جو استان، وزش باد و رعد و برق در برخی نواحی استان خواهد بود.
زورآوند خاطرنشان کرد: عمده فعالیت این سامانه بارشی از عصر روز جمعه تا بامداد روز شنبه پیش بینی می شود که ممکن است باعث آبگرفتگی برخی معابر عمومی نیز بشود.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه از ورود سامانه بارش دیگر به جو استان از صبح دوشنبه خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه بسیار بیشتر خواهد بود و بارش های خوبی برای تمام نقاط استان خواهد داشت.
وی ادامه داد: عمده فعالیت این سامانه بارشی که در روزهای آتی بیشتر در موردش صحبت خواهیم کرد برای نواحی غربی و شمال غربی استان خواهد بود.
زورآوند گفت: آنچه که هم اکنون رادارهای هواشناسی نشان می دهد میانگین بارش سامانه ای که اواسط هفته آینده وارد جو استان می شود حدود 20 میلی متر و در برخی مناطق حتی تا 40 - 50 میلی متر نیز خواهد رسید.
این مقام مسئول همچنین در خصوص پیش بینی های بلند مدت بارش برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت اظهار کرد: انتظار می رود در اسفند و فروردین بارش ها کمی کمتر از حد نرمال ولی برای اردیبهشت ماه سال آینده از نرمال بیشتر باشد.
زورآوند در خصوص دمای هوا نیز گفت: دمای شهر کرمانشاه امروز در گرمترین ساعت به 14 و امشب در سردترین حالت به 6 درجه بالای صفر و فردا (جمعه) نیز به ترتیب به 11 و 5 درجه بالای صفر خواهد رسید که حاکی از سردشدن سه و یک درجه ای دمای روزانه و شبانه است.
وی در پایان و با بیان اینکه امشب کنگاور و سنقر با دمای چهار درجه بالای صفر سردترین نقاط استان هستند، به مناطق زلزله زده نیز اشاره و اظهار کرد: طی امشب سومار با حداقل دمای 13 درجه گرمترین و ثلاث باباجانی با هفت درجه بالای صفر سردترین شهر مناطق زلزله زده خواهد بود.
میانگین بارش باران در استان از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر تا 30 بهمن) به 248 میلی متر رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد ولی در مقایسه با دوره بلند مدت 9 درصد کاهش نشان می دهد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها