25. بهمن 1396 - 11:08   |   کد مطلب: 214710
بازی دراز1404:فرماندار سرپل ذهاب بر آگاهی بخشی روزهای پس از بحران و حمایت های چندبخشی کتابخانه ها تاکید کرد و گفت:کتابخانه ها در مدیریت بحران طبیعی زلزله نقش محوری و اساسی دارند.

به گزارش بازی دراز، اکبر سنجابی درسومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: کتابخانه هاي عمومی به مثابه قلب تپنده یک شهر، عهده دار انتقال اطلاعات مناسب و به هنگام به شريان هاي جامعه هستند. بنابراين در حوزه مديريت بحران هاي طبيعي مانند زلزله حائز نقش محوري و اساسي هستند.

وی تاکید کرد: بايستي پرسنل کتابخانه ها در رويارويي با چنين بحران هايي بتوانند مقتدارانه عمل کنند و از تجربیات دیگرزلزله زدگان درزلزله های گذشته کشور در قالب کتاب، نوشته و عکس در جهت تداعی کننده مفاهیمی همچون امید، تسامح، مصالحه، امنیت و حرمت استفاده کنند.

 

فرماندارشهرستان نقش پرسنل کتابخانه های عمومی شهرستان را نیزدر جهت آگاهی بخشی روزهای پس از بحران و چگونگی برخورد با ناملایمات و حمایت های چند بخشی کتابخانه را نیز مهم برشمرد و گفت: باید دراین راستا در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب اقدامات لازم به کار گرفته شود و نقش کتابخانه های عمومی پررنگ ترعملی گردد.

 

در ادامه رئیس کتابخانه های عمومی سرپل ذهاب به تشریح گزارشی ازعملکرد این نهاد در روزهای پس از زلزله در منطقه پرداخت و گفت: تهیه و توزیع 2 محموله لباس گرم،اسباب بازی و عروسک بین کودکان و نوجوانان شهر و روستاهای تابع، تهیه و تدارک بسته های فرهنگی و لوازم التحریرو حضوردرمناطق زلزله زده، اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی من جمله قصه گویی، قصه خوانی، کتاب خوانی، راه اندازی بخش کودک در کانکس و اهدا جوایز، نشست های کتابخوان و دیگر برنامه های فرهنگی در میان چادرهای زلزله زدگان اجرا شد.

امیر اسماعیلی افزود: در زمان روزهای پس از بحران زلزله توسط کتابخانه ملی و با همکاری کمپین امید، 30 کارتن کتاب به کتابخانه ها عمومی سرپل ذهاب اهدا شد.

 

وی منابع مالی در دسترس کتابخانه های عمومی شهرستان را نیز محدود اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه ساختمان های کتابخانه های عمومی شهرستان در زلزله اخیر دچار تخریب و خسارت شده است امید است با تدابیرخاص اندیشیده شده فرماندارسرپل ذهاب و همفکری دیگر نهادهای مرتبط ، بتوانیم خدماتی شایسته تر درخور و شان مردم زلزله زده در منطقه به مرحله عمل برسانیم .

انتهای پیام/*

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها